Zľava 2%

Šijací a vyšívací stroj Brother Innova-is XJ1

 • Katalógové číslo: XJ1
 • Výrobca: BROTHER
Výrobca

Šijací a vyšívací stroj Brother Innova-is XJ1 

Kombinovaný šijací a vyšívací stroj s veľkou vyšívacie plochou 24x36 cm, priestranný pre quiltovanie veľkých dielov, šitie do strany, ICAPS, Pivot

Brother Stellaire XJ1 - fantastický priestranný a výkonný stroj !

Novinka pre jeseň 2019!

Priestor 28,5 cm od ihly k telu stroja vás jednoducho dostane - už nebudete mať problém s quiltovaním veľkých diek , vyšívaním obrovských obrusov alebo búnd. Stellaire má rovnako ako rad V viac priestoru aj na výšku - má vysoké uchytenie pätiek a priestor pod ramenom je naozaj veľkorysý.

Pre šitie a zdobenie máte k dispozícii 727 druhov šijacích stehov , z ktorých mnoho je až 40 mm širokých vďaka stranovému podávania. Stroj vie podávať aj vľavo, vpravo a po uhlopriečke. Na navlečené nohavici ušijete štvorček. Pokiaľ si z preddefinovaných stehov nevyberiete, môžete si počas chvíľky na displeji stroja naklikať svoj vlastný steh ! Rýchlosť šitia je 1050 stehov za minútu, čo oceníte najmä u quiltovaní.

Novinka s obrovskou vyšívacie plochou 360 x 240 mm  zvládne naozaj veľké vzory rýchlo a presne!

Stroj má v pamäti 727 vzorov výšiviek, z toho 101 Disney , z ktorých môžete vyberať výšivky pre svoje projekty. Priamo v stroji je tiež 17 rôznych fontov písma , ktorá môžete vyšívať bez použitia počítača. Výšivky do stroja môžete prenášať rýchlo pomocou USB flash disku, ak máte softvér Brother PE Design 11, ide vzory posielať aj po Wi-Fi.

Tento stroj je nabitý technológiou Brother, vďaka ktorej bude každý steh skrátka perfektné!

Veľký a farebný dotykový LCD display 
Stroj ovládate úplne jednoducho pomocou veľkej 10 palcovej farebnej dotykovej obrazovky!  Jedným dotykom prsta alebo dotykového pera vyberáte výšivky , editujete vyšívacie vzory a upravujete stehy . Vďaka týmto skvelým funkciám vytvárate zľahka svoje vlastné výšivky. Na plnofarebné obrazovke presne vidíte odtiene niťou , čo je pri vyšívanie zložitých vzorov veľmi dôležité. Na obrazovke je možné samozrejme zadávať šitie písma, výšivky otáčať, zmenšovať alebo zväčšovať a pozicový v rámčeku veľmi rýchlo.

Skenovanie rámčeka mobilom

Stroj má jedinečné rámčeky sa skenovacími značkami , ktoré v spojení s Brother mobilnou aplikáciou pre chytré mobilyMy Design Snap App (Android aj iOS) umožňuje vyfotiť mobilom rámček is upnutú látkou, obraz preniesť na obrazovku stroja a potom pozicový výšivky na chlp presne. Potrebujete sa trafiť nad kapsičku alebo spojiť presne dva veľké vzory? S týmto strojom je to hračka!

My Design Center - tvorba vlastných výšiviek bez PC

Stroj sám vie vytvárať výšivky! Odfoťte obrázok vo vyšívacom rámčeku, pošlite ho do stroja z pamäte mobilu alebo si ho dajte na USB flash disk a stroj vám z neho sám vytvorí výšivku. V stroji môžete výšivky tiež upravovať, kresliť je priamo na obrazovku stroja alebo je orámovať ozdobným quiltovaním. To všetko počas chvíľky a bez počítača!

Na obrazovke stroja vidíte čas, pracujete tu so všetkým nastavením a nájdete tu aj videonávody a odporúčané nastavenie.

Pri vyšívanie môžete presne vidieť ako dlho trvá vyšitie celej výšivky i jednotlivých odtieňov a funkcia hodín vám pomáha určiť čas, kedy bude opäť treba stroj skontrolovať a vymeniť nite! Veľmi prehľadne vidíte jednotlivé vyšívané oblasti a ich poradie.

Editácia vzorov na obrazovke 
Stroj je vybavený plne funkčným systém editácie výšivky na obrazovke stroja. Nástroj pre umiestnenie výšivky v rámčeku vám umožňuje pomocou funkcie "Drag and drop" pozicový výšivku kam len chcete. Výšivku možné zväčšiť, zmenšiť, otáčať a vytvárať jej zrkadlový obraz. Upravte si výšivku tak, aby vyhovovala presne vašim kreatívnym predstavám!

Color shufflingom - miešanie farieb
Neviete v akých farbách vzor vyšiť? Stroj vám ponúkne mnoho farebných variantov v rôznych tónoch a vy si môžete vybrať priamo na obrazovke stroja. Inšpiráciu sa tak medze nekladú!

Jednoduché navliekanie nite
Vyšívacie stroje Brother sú známe svojim úplne jednoduchým a komfortným navliekaním hornej nite. U tohto stroja ale išli ešte ďalej. Niť navlečiete jednoduchým stlačením tlačidla! Stačí niť iba naviesť k ihle a do uška ihly navlečie stroj niť už sám.

Automatické nastavenie napätia nite
Stellaire XE1 automaticky upraví napätie nite podľa vami zvoleného nastavenia!

Senzory kontroly pretrhnutí nite
Senzory kontrolujú pretrhnutí hornej i spodnej nite. Pri detekcii probléme stroj zastaví vyšívanie a informuje vás, že je pretrhnutá horná niť alebo došla niť na spodnú špulke. Podobne sám zastaví, keď je potrebné vymeniť farbu. Môže tak vyšívať aj sám a vy ho budete len chodiť občas kontrolovať.

Mechanizmus zasúvanie rámčekov
U tohto stroja rámčeky jednoducho zasúvate do vyšívacie jednotky, môžete ich teda rýchlo upevniť a vytáhnout.Stroj detekuje veľkosť rámčeka a nedovolí vám vyšívať mimo. 

Samozrejmosťou je automatické odstrihnutie nite , ktorý odstrihne hornú aj dolnú niť naspodku výšivky pri každej zmene farby.

rýchle vyšívanie

Na naozaj veľké vzory potrebujete rýchly stroj. Preto Brother XE1 vyšíva rýchlosťou až 1050 stehov za minútu.

Stroj prestrihávať prejazdy nite. Pokiaľ stroj vyšíva dve časti výšivky v rovnakej farbe vzdialené od seba aspoň 5 mm (napríklad oči), medzi jednotlivými časťami sám zapošijeme a odstrihne niť, potom pokračuje ďalšou časťou. Vďaka tejto báječné funkcii nebudete musieť u hotové výšivky odstrihávať priecestné nitky, navyše zapošitie a Odstrihnutá niť sa nemôže párať. Túto funkciu nižšie modely nemajú.

Verné LED osvetlenie
Pracovná plocha je osvetlená jasným svetlom, ktoré verne zobrazuje odtiene aj pri umelom svetle. Intenzitu svietenia 7 LED svetiel si môžete nastaviť v 5-tich rôznych úrovniach vrátane úplného vypnutia. Aby šetril elektrickou energiou, má tento stroj tiež Sleep mode - pri dlhšej nečinnosti sám vypne svetlo a obrazovku a čaká na príchod obsluhy. Je tak maximálne ekologický a úsporný!

Rýchle nasadenie spodnej nite
Stačí len vložiť plnú cievku a naviesť niť do vodiča. A môžete vyšívať ďalej.

Nezávislé cívkování
Cievky môžete navíjať aj počas vyšívanie.

Ak je Vaším cieľom tvoriť vlastné výšivky, odporúčame vyšívací softvér Pe-Design ( Pe-Design Plus2 (základný softvér) alebo Pe-Design 11 (plnohodnotný profesionálny softvér)

Čo naozaj oceníte pri vyšívaní je funkcia obnovenia. Pokiaľ Vám dôjde spodná niť, alebo sa horná pretrhne, nie je nič jednoduchšie, ako sa pomocou tejto funkcie vrátiť (alebo preskočiť) o 1, 10, 100 ... stehov späť a začať tak vyšívať ďalej bez náznaku prerušenia. 

Na stiahnutie:

 

Brother Stellaire - veľkorysá vyšívacia plocha

 

Vyšívacie vzory Brother Stellaire

Vyšívacie plocha stroja je zväčšená na 24 x 36 cm. V základnej výbave potom nájdete 2 rámčeky veľkosťou 24 x 36 cm a 13 x 18 cm.   Máte k dispozícii celkom 727 vyšívacích vzorov - z toho 101 Disney vzorov a 17 druhov abecedy v pamäti stroja.

Brother Stellaire - navliekač nite

 

nahrávanie vzorov cez USB-flash disk

Stroj má dokonalý navlékáček nite do ihly. Už nikdy nebudete potrebovať okuliare. Navliekač oceníte najmä pri vyšívanie, kedy navliekate každých pár minút.  Prenos vzorov do stroja môžete vykonať cez USB flash disk, ak máte softvér PE Design 11, možno posielať výšivky aj bezdrôtovo po Wi-Fi

Rýchla a jednoduchá obsluha

Je naozaj jednoduché naučiť sa tento vyšívací stroj ovládať - všetko prebieha cez dotykový display a na displayi si môžete tiež zobraziť krátke animácie, ktoré vás naučí ako navliecť hornej i spodnej niť a ďalšie užitočné funkcie.

Brother Stellaire - rotačný chápač

 

Brother Stellaire jednoduché navíjanie cievok

Stroj má rotačný chápač - cievku nasadzujete jednoducho zhora, stroj sa krásne čistí a je tichý.  Navíjanie cievok je záležitosť okamihu . Niť dvakrát omotáte okolo cievky a zaseknete pod cievku, kde sa chytí a oreže!
Už nikdy sa vám pri cívkování niť nevymotá. Navyše môžete cievkové aj počas vyšívania!

Brother Stellaire- ovládanie tlačidlami

 

Brother Stellaire veľký LCD Display

K dispozícii máte 727 druhov stehov, z ktorých mnoho je až 40 mm širokých . Keby vám to nestačilo, môžete si vytvoriť vlastné steh tak, že ho skrátka nakreslíte na obrazovke stroja.

 Laserové vodidlo šitie . Ak potrebujete šiť presne, zapnete si rovné vodítko a nastavíte si ho v priestore 19 mm presne tam, kde ho potrebujete.

Brother Stellaire- ovládanie tlačidlami

 

Brother Stellaire veľký LCD Display

Všetko ovládate pomocou tlačidiel na tele stroja. Automatický odstrih nite, pozíciu pätky, začiatok vyšívanie.  Obrovský 10 palcový LCD display vám dovolí pohodlne a jednoducho vyberať, skladať a pozicový výšivky, meniť farby aj tvoriť vlastné výšivky.

Brother Stellaire- silné LED osvetlenie

 

Brother Innova-is Stellaire - LED pätka

Miešanie farieb - Color shufflingom - ponúkne farebné varianty výšivky vo vybranom farebnom schéme.  Tvorí vlastné vzory - Obrázok stačí vyfotiť mobilom a poslať do stroja alebo ho v mobile vybrať z úložiska

Brother Stellaire- silné LED osvetlenie

 

Brother Innova-is Stellaire - LED pätka

Vyšívacie plocha je osvetlená siedmich silnými LED svetlami s nastavením intenzity  LED pätka pre presné pozicovanie výšiviek - s touto pätkou môžete zosadiť výšivky s presnosťou na milimeter

Základné funkcie Brother XJ1

 • Plne automatický navliekač nite do ihly
 • tlačidlo Štart / Stop - možnosť šitia bez pedálu
 • Celokovové telo stroje
 • regulácia rýchlosti
 • automatické zapošívanie
 • PIVOT - automatický přízdvih pätky pri zastavení - skvelé na šitie malých dielov alebo u quiltovaní
 • Samostatný program pre voľné quiltovanie
 • Zdvih pätky kolenný pákou alebo tlačidlom
 • Sedmiřádkový podávač bezproblémovo podáva akýkoľvek materiál
 • ICAPS - systém riadenia prítlaku pätky podľa výšky látky - nebudete potrebovať horné podávanie
 • polohovanie ihly - 29 pozícií
 • Automatický odstrih nite - pretiahne obe nite do rubu a tam je odstrihne na asi 1,5 cm
 • automatické ponorenie zúbkov podávača pri vyšívaní alebo pri voľnom quiltovaní
 • ECO MODE - automatická úspora energie pri nečinnosti stroja 
 • Voľné rameno pre šitie nohavíc a rukávov
 • 2x USB port pre prenos výšiviek alebo šijacích vzorov pomocou USB flash disk alebo kábla priamo do PC
 • možnosť ovládať displej pomocou USB myši
 • Bobbin work - možnosť šitie alebo vyšívanie bavlnkou alebo silnou niťou
 • nezávislé cívkování - navíjať cievky spodnej nite môžete aj počas vyšívania
 • senzory pretrhnutia nite - stroj stráži hornej i spodnej niť a zastaví, ak sa niť pretrhne alebo dôjde
 • vie vytvoriť výšivku priamo v stroji
 • editácia vzorov na displeji stroja - otáčanie, zmena veľkosti, skladanie viacerých vzorov k sebe, písanie textu
 • automaticky prestrihávať prejazdy nite pri vyšívaní
 • detekuje vložený rámček a nenechá vás vyšívať mimo jeho plochu


Príslušenstvo dodávané so strojom

 • Základná pätka s fixáciou polohy J (na stroji)
 • Overlocková pätka G
 •   Pätka pre monogramy a ozdobné stehy N
 • Patka pre gombíkovú dierku A
 • Patka pre všívanie zipsu obojstranná kovová I
 • Patka pre slepý steh R
 • Patka pre prišívanie gombíkov M
 •   Pätka na rovný steh
 •   Patchworková 1/4 palcová pätka s vodítkom
 •   Otvorená pätka pre voľné quiltovanie O
 •   Duálny kráčajúca pätka s diferenciálnym pohonom
 • Vyšívacie pätka LED
 • 10 ks cievky spodnej nite
 •  stehová doska na rovný steh
 • vyšívacie jednotka
 • Vyšívacie rámik 36 x 24 cm sa skenovacími značkami
 • Vyšívacie rámik 13 x 18 cm sa skenovacími značkami
 • cievkové puzdro pre klasické šitie + krycia doštička - v stroji
 •  cievkové puzdro pre vyšívanie + krycia doštička   
 • štetec, parátko, skrutkovače, dierkovač
 • adaptér pre štandardné Brother pätky
 • krytka zúbkov pre vyšívanie
 • náhradné ihly (2x 75/11, 2x 90/11, 2x 90/11 ball point) + Dvojihla 2 mm
 • nožnice pre vyšívanie, vzorky spodnej vyšívacie nite (1100 m) a podkladových materiálov (3 ks 28x100 cm)
 • kolenné páka
 • stylus na ovládanie displeja (ide aj prstom)
 • taštička na príslušenstvo
 • tanieriky niťou, 2x sieťka na niť
 • kolík na druhú niť pri šití dvojihlou
 • Mäkký stabilný kryt stroja
 • pedál, kábel
 • slovenský návod

 

 

Parametre:

Druh stroja: Elektronický
chápač: rotačné
Počet stehov, programov: 727
Automatický navlékáček: ÁNO
Nastavenie šírky stehu DO: 9.99 mm
Nastavenie dĺžky stehu DO: 5.00 mm
Šitie dvojihly: ÁNO
Automatický odstrih: ÁNO
Automatické zapošitie: ÁNO
Druhy stehov: klasické
strečové
overlockové
vyšívacie
abeceda, číslice
 
Regulácia prítlaku pätky: ÁNO
Rýchlosť šitia: 1050 stehov / minútu
Automatické šitie gombíkových dierok: AUTOMAT
osvetlenie: jasná LED dióda
Počet svetiel: 7 (u viac svetiel sa nevytvárajú tiene)
Polohovanie ihly: ÁNO
Šitie bez pedálu: ÁNO
Horné podávanie: súčasť šijacieho stroja
Ukazovateľ výberu pätky: ÁNO
Rozširujúce stolík: možno dokúpiť
Kolenný páka: ÁNO
Automatická kontrola pretrhnutia spodnej nite: ÁNO
Automatická kontrola pretrhnutí hornej nite: ÁNO
Všesmerové šitie: ÁNO
Počet pätiek v príslušenstve: 12
Kryt stroja: iný - látkový
Záruka: 60 mesiacov
Odnímateľné rameno: ÁNO
Obvod voľného ramená: 30.50 cm
Vzdialenosť od ihly: 28.50 cm


 

Porovnanie vyšívacích a šijacích strojov Brother

 

brother F440

Brother F480

Brother NV870E

Brother NV2600

Brother
V3 LE

Brother
V5 LE

Brother
XE1

Brother
XJ1

Brother
XP1

Max. vyšívacie plocha 13 x 18 cm 13 x 18 cm 16 x 26 cm 16 x 26 cm20 x 30 cm20 x 30 cm24x 36 cm24x 36 cm40,8 x 27,2 cm
Šijacie a vyšívacie vyšívacie kombinácie vyšívacie kombinácie vyšívacie kombinácie vyšívacie kombinácie kombinácie
Výšiviek v stroji 138 138 138 138 227 227 727 727 573
Rámčeky v základe 1 2 3 2 2 2 2 25
Počet USB portov 1 1 1 122222
Farebný LCD displejánoánoánoánoánoánoánoánoáno
ovládanie slovenskyánoánoánoáno nie nie nie nie nie
Zväčšenie vyšívacie plochy (k dokúpeniu)   13x30 cm (3-pozicový rámček) 13x30 cm (3-pozicový rámček) - -  - - - -
Počet šijacích stehov - 143 - 290 - 652 - 727755
Počet pätiek v príslušenstve 117 1 16 1 9 1 12 14
Nastaviteľný prítlak pätky -áno -áno -áno -ánoáno
Vzdialenosť medzi ihlou a telom stroje 19 cm 19 cm 21 cm 21 cm 28,5 cm 28,5 cm 28,5 cm 28,5 cm33,3 cm
Automatický navliekač hornej nite komfortné komfortné komfortné komfortnéplne automatickýplne automatickýplne automatickýplne automatickýplne automatický
Automatický odstrih hornej a spodnej nite