Zľava 14%

Pfaff Ambition 610

  • EAN: 3700394500250
  • Katalógové číslo: Pfaff Ambition 610
  • Výrobca: PFAFF
Výrobca

Pfaff Ambition 610

Šijací stroj Pfaff Ambition 610 je moderný elektronický šijací stroj s nadštandardnými funkciami. Šijací stroj má české menu ovládanie, perfektný návod.

Popis

Šijací stroj Pfaff Ambition 610 je moderný elektronický šijací stroj s LCD displejom, veľkou pracovnou plochou a 110 typy stehov. Systém zabudovaného horného podávania látky IDT.

Šijací stroj má české menu ovládanie, perfektný slovenský návod.
 

 

Funkcie, ktoré má šijací stroj Pfaff Ambition 610:

110 šijacích programov - okrem bežných stehov, ako je rovný steh, cik cak, overlockový, slepý, elastický, atď., Ktoré ponúka väčšina strojov, Vám Pfaff ponúkne navyše tieto stehy:
 

Originálny systém IDT - Integrované duálne podávanie / transport - patentovaný systém firmy Pfaff - absolútne rovnomerné podávanie látky zhora i zospodu, vynikajúce pre jemné a veľmi ťažké materiály v niekoľkých vrstvách, zabraňuje posunu viac vrstiev materiálov medzi sebou. To isté využijete pri zapošití, kedy IDT systém dokáže pracovať obrátene a materiál je rovnomerne posunutý späť a opäť dopredu. Nemusíte dokupovať menej efektívnu pätku, ktorá nemá takú silu. Systém je možné jednoducho zapnúť, alebo vypnúť.

IDT systém využijete pri šití špecifických tenkých materiálov, ktoré pri zošívaniu kĺžu, a na konci zošitia sa vám oproti sebe posúva materiál. Ďalej pri šití viacerých vrstiev, kedy medzi materiál dávate výplň. Iba spodné podávanie si nedokáže s týmto materiálom poradiť a dochádza k posunu spodného materiálu, kedy horný zostáva stáť a krčí sa.

Systém IDT posunie horný aj spodný materiál a tlakom dokáže posunúť aj výplň. Ďalej systém IDT použijete u materiálov, ktoré nešmýkajú na pätke. Opäť dochádza k zlému posunu, keď spodný podávač nie je schopný materiál posunúť, ani keď si ručne zvýšite tlak pätky. Systém IDT bez problémov materiál chytí ako zospodu, tak z vrchnej strany a materiál rovnomerne posúva. Tým je zaistený perfektný steh, bez vynechania. To oceníte najmä pri drahších materiálov, alebo pri šití kože, koženky, ktorá nejde opraviť vypáráním, pretože ihla už poškodí materiál Prosek.

Stehová doska na voľné quiltovanie (možno dokúpiť) - táto stehová doska má otvor na ihlu presne uprostred, pri voľnom quiltovaní totiž používate iba rovný steh. Stehová doska typ 820999096, ktorú nájdete v našej ponuke, zabráni poškodeniu chapača, pretože perfektne podrží ihlu v rovnom vpichu. Vďaka tomu nielen nepoškodíte chapač, ak pri quiltovaní zbytočne zatiahnete za materiál a vychýlite ihlu do strany, ale hlavne je steh presný, vpichy rovnomerné a môžete si dovoliť používať ihly ako slabé, tak tenké. Pri quiltovaní odporúčame špeciálne ihly na quiltovanie, ktoré majú lepšie vlastnosti a zabraňujú vychýleniu z osi.

Automatické napätie hornej nite.

Manuálna možnosť nastavenia prítlaku pätky - normálne nastavíte na stroji prítlak pätky na polohu "N", čo je automatický prítlak, ale môžete si nastaviť prítlak aj sami, to je obrovská výhoda oproti strojom s automatickým nastavením prítlaku pätky, čo vám potvrdí každá krajčírka, ktorá šije rôzne materiály. Pokiaľ má totiž stroj iba tzv. Automatickú možnosť nastavenia prítlaku pätky, tak sa riadia iba jednoduchou možnosťou stabilného tlaku pružiny, ktorý sa mierne zvyšuje výškou materiálu. Oproti tomu manuálny prítlak pätky je vynikajúci a bežne používaný priemyselnými strojmi, kde si môžete sami nastaviť vhodný tlak. Manuálnym ručným prítlakom pätky totiž nastavíte tlak na materiál, podľa okamžitej potreby. Môžete pätku silno pritlačiť, čiže materiál je podávačom perfektne posúvaný, alebo môžete nastaviť ľahký dotlač, aby materiál nebol poškodený, alebo sa prestal pod pätkou hrnúť. Proste, využívajte funkcie ako na priemyselnom stroji. V kombinácii s IDT, nezažijete problém.

Siedmich radový podávač pre podávanie šitého materiálu s možnosťou vypnutia - schovanie pod stehovú dosku pre voľné quiltovanie.
Rotačný chapač, do ktorého cievku nasadzujete zhora, vždy vidíte koľko máte spodnej nite na cievke, cievka možné jednoducho vymeniť a chapač je veľmi tichý.
Praktická priehradka na príslušenstvo umiestnená v prednej časti stolíka. Jednoduchým vyklopením máte náradia a pätky stále po ruke.
Ponorný podávač - ak sa chystáte quiltovať, alebo látat, alebo budete šiť gombíky, podávač možno jednoducho schovať pod stehovú dosku.
8 typov automatickej gombíkovej dierky šité na 1 krok, jedným stlačením tlačidla štart ušijete gombíkovú dierku bez nutnosti zložitého nastavovania a prepínanie.
Veľký LCD displej s vysokým rozlíšením - stehy sa zobrazujú v skutočnej veľkosti, informácie o stehu a možnosti v českom jazyku.
Informačné tlačidlo - vďaka tomuto tlačidlu sa Vám zobrazia odporúčania pre šitie aktuálne vybraného stehu. Dozviete sa, akú použiť ihlu, prítlačnú pätku, odporúčania, či je potrebné použiť stabilizátor látky, odporúčania pre chapač a použitie IDT, nastavenie napätia nite, ukážka parametra dĺžky stehu a šírky stehu.
 


Voľné rameno pre pohodlné šitie rukávov a nohavíc.
Možnosť pretiahnutie saténových stehov na požadovanú dĺžku, alebo úprava šírky pomocou tlačidla Alt.
Veľká pracovná plocha 20 cm vpravo od ihly.
Polohovanie ihly hore / dole.
Veľký pracovný priestor s možnosťou rozšírenia o prídavný stolík, ktorý možno dokúpiť.
Tlačidlo Štart / Stop.
Posuvný ovládač rýchlosti.
Šitie voľným pohybom.
Program pre dvojihlu - šitie 2ihlou s prídavným kolíkom na druhú niť.
 


Vonkajšie zasúvanie zúbkov podávača.
Vysoký zdvih pätky.
Nastavenie prítlaku pätky - ručne si môžete nastaviť prítlak pätky podľa typu materiálu. Ručné nastavenie pätky je kvalitnejší, než automatické.
 


Nastavenie napätia nite, kde môžete využiť informácie odporúčania z displeja k jednotlivým stehom.
29 polôh ihly.
Zrkadlové stehy - jedným stlačením môžete nastaviť zrkadlenie Vami zvolených stehov.
Sekvencia - možnosť skombinovať až 20 stehov a uložiť ich do pamäte.
Tlačidlá priamej voľby, kedy stlačením tlačidla ihneď nastavíte vybraný steh, alebo kombináciu viacerých stehov.
Možnosť uloženia stehov do 4 pamätí stroja.
Integrovaný navliekač ihly, ktorým jedným stlačením dokážete vložiť niť do uška ihly, jednoduché a rýchle navlečenie stroja bez okuliarov.
Okamžité zapošitie s možnosťou nastavenia na začiatku, alebo na konci, alebo možnosťou ručného spustenia podľa potreby.
Programovateľné zapošitie s kontrolkou na prednom kryte, ktorá indikuje zapnutie.
Trvalé nastavenie šitie späť s kontrolkou na prednom kryte, ktorá indikuje zapnutie.
Elektronicky riadená sila vpichu motoru zaistí rovnomerné a stálej šitie aj napriek sklady a silnejšie miesta materiálu.
3x LED osvetlenie, ktoré je rovnomerne rozložené tak, aby ste videli na materiál po celej pracovnej ploche, a nie len u ihly.
Pevný kryt, ktorý nahrádza funkciu kufríku, nielen stroj ochráni v prípade prevozu, ale aj pred prachom a poškodením.

 

Štandardné príslušenstvo pre šijací stroj Pfaff Ambition 610 - v cene stroja:

Štandardná pätka (na stroji)
2x pätka pre ozdobné stehy
Pätka pre slepý steh so systémom IDT
Zipsová pätka so systémom IDT
Pätka pre šitie gombíkovej dierky v jedinom kroku
Cievky spodnej nite (5ks)
Vodítko okraja
Pevný kryt
Pomocný kolík
Sada ihiel
Ovládacie pedál
Sieťová šnúra
Skrutkovače
Špáradlo
Štetec
Sieťka nite
2x podložka nite
Zarážka nite malá a veľká

 

 

Vlastnosti

Automatický navliekač hornej niteAno
Dvojitý zdvih pätkyAno
Elektronický pulsní vpich jehlyAno
Maximálna rýchlosť šitia (stehy/min)860
Nastavenie polohy hore/doleAno
Ovládanie strojaElektronické
Počet pätiek6
Počet programov110
Regulácia dĺžky stehuDo 5 mm
Rozmer balenia HxVxŠ (cm)59x29x44
Rozširujúci stolíkVolitelný
Snap-on rýchle upínanie pätkyAno
Tlačítko přímé volbyAno
Typ displejaLCD
Typ ihiel130/705H
Typ osvetlenia2bodové LED
Váha stroja (kg)8,8
Vypnutie podávača - štopkanie, quiltAno
Zabudované horní podáváníIDT
Zameranie*** HD
Zesílené prodloužené ramenoAno
Mechanizmus podávania7stupňový / Horní
Automatické zapošitieAno
Dvojitý držák nitíAno
Elektronická regulácia otáčok (šitie bez pedálu)Ano
Manuálne orez niteAno
Nastavenie napätia hornej niteAutomat + Maunál
Overlockové stehyAno
Počet druhov gombíkových dierokAutomat - 6
Počet poloh jehel29
Príkon (W)55
Regulácia šírky stehuDo 7 mm
Rozmer stroja HxVxŠ (cm)45x20x30
Šitie pomocou 2ihlyAno
SpätkovaníAno
Typ chapačaRotační
Typ gombíkovej dierkyAutomat
Typ krytuPevný plastový
Typ pedáluElektronický
Váha stroja v kartóne (kg)11,6
Vzdialenosť medzi ihlou a frémou (cm)20
Zabudovaný navíjač spodnej niteAno
Záruka (roky)2
Regulácia prítlaku pätkyAutomat + Maunál
Voľné ramenoAno