Pfaff Passport 2.0

  • EAN: 7393033082789
  • Katalógové číslo: Pfaff Passport 2.0
  • Výrobca: PFAFF
Výrobca

Pfaff Passport 2.0 

Šijací stroj Pfaff Passport 2.0 je novinkou značky Pfaff. Disponuje displejom, systémom zabudovaného horného podávania IDT. Obsahuje 70 druhov stehov. Manuálny prítlak pätky!

 

Popis

Šijací stroj Pfaff Passport 2.0 je elektronický šijací stroj so systémom horného podávania IDT, displejom a silným motorčekom s výkonom 70W, ktorý je až 2-násobne silnejší oproti konkurencii. Passport 2.0 ponúka 70 druhov stehov, voľné rameno, automatickú gombíkovú dierku šitú na jeden krok aj zabudovaný navliekač ihly. Šijaciemu stroju nechýbajú obľúbené elektronické funkcie, napr. tlačidlo Štart / Stop pre šitie bez pedálu, možnosť nastaveniu rýchlosti šitia na stroji, polohovanie ihly hore dole a ďalšie. Displej zobrazuje číslo zvoleného stehu. Osvetlenie zaisťuje osvetlenie pracovného priestoru bez tieňov. Šijací stroj má v cene plastový kufor na prenášanie.

 

 

Funkcie, ktoré má šijací stroj Pfaff Passport 2.0:

70 druhov stehov, na stroji je zabudovaná tabuľka stehov. Jednoducho si tabuľku vysuniete, vyberiete steh a nastavíte. Potom tabuľku zase zasuniete. Veľmi praktické a prehľadné. Nájdete tu stehy pre rovné šitie, quilting, overlockové, okrasné, atď.
 

Originálny systém IDT - Integrované duálne podávanie / transport - patentovaný systém firmy Pfaff - absolútne rovnomerné podávanie látky zhora i zospodu, vynikajúce pre jemné a veľmi ťažké materiály v niekoľkých vrstvách, zabraňuje posunu viac vrstiev materiálov medzi sebou. To isté využijete pri zapošití, kedy IDT systém dokáže pracovať obrátene a materiál je rovnomerne posunutý späť a opäť dopredu. Nemusíte dokupovať menej efektívnu pätku, ktorá nemá takú silu. Systém je možné jednoducho zapnúť, alebo vypnúť.

IDT systém využijete pri šití špecifických tenkých materiálov, ktoré pri zošívaniu kĺžu, a na konci zošitia sa vám oproti sebe posúva materiál. Ďalej pri šití viacerých vrstiev, kedy medzi materiál dávate výplň. Iba spodné podávanie si nedokáže s týmto materiálom poradiť a dochádza k posunu spodného materiálu, kedy horný zostáva stáť a krčí sa.

Systém IDT posunie horný aj spodný materiál a tlakom dokáže posunúť aj výplň. Ďalej systém IDT použijete u materiálov, ktoré nešmýkajú na pätke. Opäť dochádza k zlému posunu, keď spodný podávač nie je schopný materiál posunúť, ani keď si ručne zvýšite tlak pätky. Systém IDT bez problémov materiál chytí ako zospodu, tak z vrchnej strany a materiál rovnomerne posúva. Tým je zaistený perfektný steh, bez vynechania. To oceníte najmä pri drahších materiálov, alebo pri šití kože, koženky, ktorá nejde opraviť vypáráním, pretože ihla už poškodí materiál Prosek.

Displej zobrazujúci číslo stehu a popri tom si môžete dať najpoužívanejší stehy do tzv. Rýchle pamäte stroja.
Na stroji máte informačné tlačidlo s označením "I", po stlačení vám displej ukáže odporúčaný typ prítlačnej pätky. Už nemusíte hľadať v návode odporúčanú pätku.
Automatická gombíková dierka na 1 krok.
Osvetlenie nevrhající tiene tvorené optimalizovanými žiarivými svetlami, zabudované silné LED osvetlenie vám perfektne osvetlí šitý materiál.
Šitie voľným pohybom - vhodné pre jednoduché quiltovanie a šitie výšiviek, jednoduchým stlačením páčky, schováte spodný podávač a môžete ihneď quiltovať.

Stehová doska na voľné quiltovanie (možno dokúpiť) - táto stehová doska má otvor na ihlu presne uprostred, pri voľnom quiltovaní totiž používate iba rovný steh. Stehová doska typ 821036096, ktorú nájdete v našej ponuke, zabráni poškodeniu chapača, pretože perfektne podrží ihlu v rovnom vpichu. Vďaka tomu nielen nepoškodíte chapač, ak pri quiltovaní zbytočne zatiahnete za materiál a vychýlite ihlu do strany, ale hlavne je steh presný, vpichy rovnomerné a môžete si dovoliť používať ihly ako slabé, tak tenké. Pri quiltovaní odporúčame špeciálne ihly na quiltovanie, ktoré majú lepšie vlastnosti a zabraňujú vychýleniu z osi.

29 polôh ihly, citlivosti zipsov z pravej a ľavej strany, veľa krásnych stehov, nič nie je problém.
Elektronická sila vpichu ihly, motor o výkone 70W dokáže šiť aj veľmi silné materiály. Motor má až 2-násobnú silu oproti konkurencii.

Manuálna možnosť nastavenia prítlaku pätky - normálne nastavíte na stroji prítlak pätky na polohu "N", čo je automatický prítlak, ale môžete si nastaviť prítlak aj sami, to je obrovská výhoda oproti strojom s automatickým nastavením prítlaku pätky, čo vám potvrdí každá krajčírka, ktorá šije rôzne materiály. Pokiaľ má totiž stroj iba tzv. Automatickú možnosť nastavenia prítlaku pätky, tak sa riadia iba jednoduchou možnosťou stabilného tlaku pružiny, ktorý sa mierne zvyšuje výškou materiálu. Oproti tomu manuálny prítlak pätky je vynikajúci a bežne používaný priemyselnými strojmi, kde si môžete sami nastaviť vhodný tlak. Manuálnym ručným prítlakom pätky totiž nastavíte tlak na materiál, podľa okamžitej potreby. Môžete pätku silno pritlačiť, čiže materiál je podávačom perfektne posúvaný, alebo môžete nastaviť ľahký dotlač, aby materiál nebol poškodený, alebo sa prestal pod pätkou hrnúť. Proste, využívajte funkcie ako na priemyselnom stroji. V kombinácii s IDT, nezažijete problém.

Voľné rameno, ktoré je určené pre šitie rukávov, nohavíc a iných úzkych častí oblečenia.
Veľká pracovná plocha 15 cm vpravo od ihly.
Manuálne nastavenie rýchlosti šitia na stroji, znížením maximálnej rýchlosti docielite jemnejšej regulácie na pedáli, čo využijete najmä pri šití zle prístupných častí, alebo ak šijete napríklad kožu, kedy chcete šiť veľmi pomaly a vidieť kam ihla pichne.
Zvýšená poloha pätky - vhodné pre šitie hrubých látok či quilt pod pätkou, zdvihnutím pätky nad bežný štandard vám umožní vloženie materiálov zložených, kde je výška materiálov veľmi vysoká. Nemusíte pracne stláčať materiál k sebe a tlačiť ho pod pätku. Väčšinou týmto stláčaním posuniete zložený materiál a dôjde k posunu materiálu a zlému zošitiu a zbytočnému páraniu.
Jednoduchý a rýchly výber stehu, vyberte typ programu a stlačením vyberte požadované číslo. Môžete šiť.
Regulácia polohy ihly v hornej a dolnej časti. Nemusíte sa spoliehať len na posun stroja, jednoducho, ak je ihla v polohe, ktorá vám nevyhovuje, sami si ju posuňte.
Integrovaný navliekač ihly pre ľahké navlečenie nite do ucha ihly.

Ľahko prenosný, stroj má pevný plastový kryt, ktorý plne nahradí kufrík. Stroj prenosom, prevozom nepoškodíte a ergonomický úchyt stroja vám zabezpečí jednoduchý prenos.
 

 

Technické parametre pre šijací stroj Pfaff Passport 2.0:

Hmotnosť stroja: 6,3 kg

 

Základné príslušenstvo v cene stroja:

Základná pätka (na stroji)
Pätka pre slepý steh
Pätka zipsová
Pätka vyšívacia pre IDT systém
Špeciálna pätka pre stehy s dĺžkou stehu do 1 mm
Pätka pre obšívanie gombíkovej dierky
Cievka na spodnú niť (5 ks)
Plstená podložka
Skrutkovač
Sada ihiel
Krytka cievky nite (malá a veľká)
Špáradlo
Štetec
Vodítko
Kolík pre druhú špulku nite
Pevný plastový kryt
Elektronický pedál
Návod

 

Vlastnosti

Automatický navliekač hornej nite Ano
Elektronická regulácia otáčok (šitie bez pedálu) Ano
Manuálne orez nite Ano
Nastavenie napätia hornej nite Automat + Maunál
Overlockové stehy Ano
Počet druhov gombíkových dierok Automat - 4
Počet poloh jehel 29
Príkon (W) 70
Regulácia šírky stehu Do 7 mm
Rozmer stroja HxVxŠ (cm) 55x28x40
Šitie pomocou 2ihly Ano
Spätkovaní Ano
Typ chapača Rotační
Typ gombíkovej dierky Automat
Typ krytu Pevný plastový
Typ pedálu Elektronický
Váha stroja v kartóne (kg) 11
Vzdialenosť medzi ihlou a frémou (cm) 15
Zabudovaný navíjač spodnej nite Ano
Záruka (roky) 2
Regulácia prítlaku pätky Automat + Maunál
Voľné rameno Ano
Dvojitý zdvih pätky Ano
Elektronický pulsní vpich jehly Ano
Maximálna rýchlosť šitia (stehy/min) 860
Nastavenie polohy hore/dole Ano
Ovládanie stroja Elektronické
Počet pätiek 6
Počet programov 70
Regulácia dĺžky stehu Do 5 mm
Rozmer balenia HxVxŠ (cm) 28x40x56
Rozširujúci stolík Volitelný
Snap-on rýchle upínanie pätky Ano
Tlačítko přímé volby Ano
Typ displeja LCD
Typ ihiel 130/705H
Typ osvetlenia 2bodové LED
Váha stroja (kg) 6,7
Vypnutie podávača - štopkanie, quilt Ano
Zabudované horní podávání IDT
Zameranie *** HD
Zesílené prodloužené rameno Ano
Mechanizmus podávania 7stupňový / Horní
Automatické zapošitie Ano