Zľava 16%

Systémová parná žehlička BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS

  • EAN: 8594180470767
  • Katalógové číslo: BATTISTELLA VAPORBABY INOX
  • Výrobca: BATTISTELLA

Systémová parná žehlička BATTISTELLA VAPORBABY INOX EOS

Parný vyvíjač so žehličkou - parná stanice, objem 1,5 lit.

Popis

Parný generátor so žehličkou Battistelli je určený pre domácnosti, alebo malé prevádzky. Možno s nimi žehliť odevmi, poťahy, záclony, uteráky, obrusy, atď. Aj vo viacerých vrstvách. Výhodou tohto zariadenia je jeho robustná konštrukcia. Kryt žehličky, je nerezový, takže sa nemusíte báť žltnutie plastov a strácanie vlastností plastov (tvrdnutie, praskanie) z dôvodu hrania žehličky. Pretože sú tieto malé vyvíjača častejšie dolievanie a neubránite sa občasnému preliatie, lakované verzia čoskoro začnú korodovať, alebo umelohmotné sa začnú vďaka teplu krútiť.
Celková konštrukcia parného vyvíjača, je urobená tak, aby bolo možné, jednoducho jednotlivé komponenty meniť. Predpokladá sa, že žehlička bude častejším používaním viac namáhaná a bude potrebné niektoré diely vymeniť, čo u plastových žehličiek väčšinou nie je možné, pretože sú diely nalisované.
Kotol žehličky je nerezový, takže sa ľahko čistí. Špirála kotla je umiestnená zvonku, takže nedochádza k zanášaniu špirály vodným kameňom. Zanesenie špirál totiž znižuje účinnosť žehličiek, pretože sa vodný kameň chová ako izolant a vďaka tomu môže dôjsť u žehličiek sa špirálou vnútri kotla k prehriatiu, poškodeniu obalu a poškodeniu špirály. Špirála uložená vnútri prehriatím dokonca stráca svoj tvar, takže sa u takých žehličiek musí meniť celý kotol. U parných vyvíjačov Battistelli možno však jednotlivé komponenty vymeniť ľahko. U tohto kotla sa práve odporúča bežná voda z kohútika, bez používania drahých filtrov. Len je potrebné podľa návodu žehličku občas vyčistiť prípravkom na odstránenie vodného kameňa.
Žehlička tohto vyvíjača, je profesionálny. Jej výhodou je kvalitná silná hliníková plocha. Vďaka tejto silnejší konštrukcii, dokáže žehlička lepšie udržiavať stabilnú teplotu, čo sa u domácich žehličiek, kde sú rôzne keramické a nerezové plochy nedarí a sú tu veľké výkyvy teplôt. Žehlička Batistella má v masívnej ploche tzv. Labyrint Systém, kedy predhriata para z vyvíjača, prechádza týmto labyrintom, dohrieva sa na požadovanú teplotu a nedochádza ku kondenzácii (kvapkanie na materiál, počas žehlenia).
Žehliaca plocha, ktorá je hliníková, možno ľahko čistiť mechanicky, čo u žehličiek keramických, nerezových a iných povrchov, nie je možné. Pritom u týchto žehličiek, sa taký povrch využíva tiež, ale iným spôsobom. Využíva sa tzv. Teflónový návlek, ktorý nie je súčasťou, ale možno ho dokúpiť. Ten sa na žehličku jednoducho pripevní a je snímateľný. V prípade, že dôjde k mechanickému poškodeniu povrchu tohto návleku, stačí ho vymeniť a nemusíte meniť celú žehličku ako u domácich žehličiek s rôznymi povrchmi. Teflónový návlek zabráni vytváraniu lesku na materiálu (pri žehlení vyššou teplotou pri najmä flaušových materiálov dochádza k zľahnutie látky a ten stráca svoju vlastnosť a leskne sa). Ďalej teflónový návlek dokáže znížiť teplotu žehliacej plochy na povrchu s materiálom až o 40%, pritom však žehlička má stále požadovanú teplotu a dokáže páru dohriať na tzv.suchú paru, takže dochádza k vyšším tlakom na výstupe pary zo žehličky a materiál a najmä doska, nie je vďaka suchej pare tak premočené. Materiál nemusia po žehlení tak dlho schnúť. Para vo vyšších teplotách má dezinfekčné vlastnosti. Toto u domácich žehličiek nedocielite, pretože ak potrebujete navýšiť teplotu pary, musíte navýšiť teplotu žehliacej plochy a tým dôjde k poškodeniu žehleného materiálu, ktorý sa spáli, alebo stratí farebné vlastnosti.ktorý sa spáli, alebo stratí farebné vlastnosti.ktorý sa spáli, alebo stratí farebné vlastnosti.

Súčasťou je:
- vyvíjač pary s žehličkou.
- Obal z nerezu
- elektroventil s reguláciou množstva pary
- dvojitý bezpečnostný uzáver
- bezpečnostný termostat proti nedostatku množstvo vody v kotli
- kontrolka stavu vody
- Manometer
- odkladacia silikónová podložky pod žehličku
- držiak káblov
- napájacie napätie 230V
- príkon 2100W
- kotol z nerezu 1 , 5 lit.
- váha 6kg
- rozmer 34x27x21cm

 

Požadované vlastnosti 

Anti-Drip systém áno 
Systém odvápňovania   áno 
Vertikálne naparovanie áno 
Žehličky 
Objem kotla vyvíjača do 4l 
Objem vodnej nádržky 1500 ml 
Počet obsluhovaných stanovíšť 
Príkon 1800 W 
Typ vyvíjače manuálne 
Typ žehlí parné stanice