Vyšívací stroj Brother Innov-is XE2

 • EAN: 4977766830645
 • Katalógové číslo: Brother XE2
 • Výrobca: BROTHER
Výrobca
Zameranie stroje

Vyšívací stroj Brother Innov-is XE2

Taký úžasný vyšívací stroj tu ešte nebol - Brother Innov-ís Stellaire XE2

Novinka na jeseň 2023!

Novinka s  obrovskou vyšívacou plochou 360 x 240 mm   zvládne naozaj veľké vzory rýchlo a presne!

Stroj má v pamäti  889 vzorov výšiviek, z toho 101 Disney , z ktorých môžete vyberať výšivky pre svoje projekty.

Priamo v stroji je tiež  26 rôznych fontov písma , ktoré môžete vyšívať bez použitia počítača. Z toho  3 fonty písma sú s českou diakritikou .

Výšivky do stroja môžete prenášať rýchlo pomocou USB flash disku, pokiaľ máte softvér Brother PE Design 11, ide vzory posielať aj po Wi-Fi.

Tento stroj je nabitý technológiou Brother, vďaka ktorej bude každý steh skrátka perfektný!

Veľký a farebný dotykový LCD displej  
Stroj ovládate úplne jednoducho pomocou veľkej 10 palcovej farebnej dotykovej obrazovky!  Jedným dotykom prsta  alebo dotykového pera  vyberáte výšivky , editujete vyšívacie vzory a  upravujete stehy . Vďaka týmto skvelým funkciám vytvárate ľahko svoje vlastné výšivky. Na plnofarebnej obrazovke  presne vidíte odtiene nití , čo je pri vyšívaní zložitých vzorov veľmi dôležité. Na obrazovke je možné samozrejme zadávať šitie písma, výšivky otáčať, zmenšovať či zväčšovať a pozicovať v rámčeku veľmi rýchlo.

Skenovanie rámčeka mobilom

Stroj má jedinečné  rámčeky so skenovacími značkami , ktoré v spojení s  Brother mobilnou aplikáciou pre chytré mobily  My Design Snap App  (Android aj iOS) umožňuje odfotiť mobilom rámček aj s upnutou látkou, obraz preniesť na obrazovku stroja a potom pozíciovať výšivky na chlp presne. Potrebujete sa trafiť nad vrecko alebo spojiť presne dva veľké vzory? S týmto strojom je to hračka!

My Design Center - tvorba vlastných výšiviek bez PC

Stroj sám vie vytvárať výšivky! Vyfoťte obrázok vo vyšívacom rámčeku, pošlite ho do stroja z pamäte mobilu alebo si ho dajte na USB flash disk a stroj vám z neho sám vytvorí výšivku. V stroji môžete výšivky tiež upravovať, kresliť ich priamo na obrazovku stroja alebo ich orámovať ozdobným quiltovaním. To všetko behom chvíľky a bez počítača!

Na obrazovke stroja vidíte čas, pracujete tu so všetkým nastavením a nájdete tu aj videonávody a odporúčané nastavenia.

Pri vyšívaní môžete presne vidieť ako dlho trvá vyšitie celej výšivky aj jednotlivých odtieňov a funkcia hodín vám pomáha určiť čas, kedy bude opäť potrebné stroj skontrolovať a vymeniť nite! Veľmi prehľadne vidíte jednotlivé vyšívané oblasti a ich poradie.

Editácia vzorov na obrazovke  
Stroj je vybavený plne funkčným systém editácie výšivky na obrazovke stroja. Nástroj na umiestnenie výšivky v rámčeku vám umožňuje pomocou funkcie "Drag and drop" pozíciovať výšivku kam len chcete. Výšivku je možné zväčšiť, zmenšiť, otáčať a vytvárať jej zrkadlový obraz. Upravte si výšivku tak, aby vyhovovala presne vašim kreatívnym predstavám!

Color Shuffling - miešanie farieb
Neviete v akých farbách vzor vyšiť? Stroj vám ponúkne mnoho farebných variantov v rôznych tónoch a vy si môžete vybrať priamo na obrazovke stroja. Inšpirácii sa tak medze nekladú!

Jednoduché navliekanie nite
Vyšívacie stroje Brother sú preslávené svojím úplne jednoduchým a komfortným navliekaním hornej nite. Pri tomto stroji ale šli ešte ďalej. Niť navlečiete jednoduchým stlačením tlačidla!  Stačí niť iba naviesť k ihle a do uška ihly navlečie stroj niť už sám.

Automatické nastavenie napätia nite
Stellaire XE2 automaticky upraví napätie nite podľa vami zvoleného nastavenia!

Senzory kontroly pretrhnutia nite
Senzory kontrolujú pretrhnutie hornej aj spodnej nite. Pri detekcii problému stroj zastaví vyšívanie a informuje vás, že je pretrhnutá horná niť alebo došla niť na spodnej špulke. Podobne sám zastaví, keď treba vymeniť farbu. Môže tak vyšívať aj sám a vy ho budete len chodiť občas kontrolovať.

Mechanizmus zasúvania rámčekov
U tohto stroja rámčeky jednoducho zasúvate do vyšívacej jednotky, môžete ich teda rýchlo upevniť a vytiahnuť.Stroj detekuje veľkosť rámčeka a nedovolí vám vyšívať mimo. 

Samozrejmosťou je  automatický odstrih nite , ktorý odstrihne hornú aj dolnú niť naspodu výšivky pri každej zmene farby.

Rýchle vyšívanie

Na skutočne veľké vzory potrebujete rýchly stroj. Preto Brother XE1 vyšíva  rýchlosťou až 1050 stehov za minútu.

Stroj prestriháva prejazdy nite. Pokiaľ stroj vyšíva dve časti výšivky v rovnakej farbe vzdialenej od seba aspoň 5 mm (napríklad oči), medzi jednotlivými časťami sám zapošije a odstrihne niť, potom pokračuje ďalšou časťou. Vďaka tejto báječnej funkcii nebudete musieť pri hotovej výšivke odstrihávať prejazdové nitky, navyše zapošitá a odstrihnutá niť sa nemôže párať.

Couching - našívanie priadze

V základnej výbave stroja nájdete pätku na našívanie priadze a vodiče, ktoré priadzu do pätky vedú. V stroji nájdete 40 vzorov vhodných na našívanie priadze a jeden špeciálny druh abecedy pripravený na couching.

Háčkovaná čipka

Chcete byť IN? K dispozícii novo máte 5 vzorov háčkovanej čipky, ktoré sa šijú na rozpustný vliselín a môžete s nimi tvoriť originálne dekorácie aj odevy.

2-bodové pozíciovanie

Nedarí sa vám v stroji správne natočiť výšivku? Teraz už to nebude problém - s funkciou 2-bodového pozíciovania skrátka so svetielkom na LED pätke nájdete vybrané dva body napríklad z vrecka a výšivku podľa ich jednoducho otočíte.

Verné LED osvetlenie
Pracovná plocha je osvetlená jasným svetlom, ktoré verne zobrazuje odtiene aj pri umelom svetle. Intenzitu svietenia 6 LED svetiel si môžete nastaviť v 5-tich rôznych úrovniach vrátane úplného vypnutia. Aby šetril elektrickou energiou, má tento stroj aj Sleep mode - pri dlhšej nečinnosti sám vypne svetlo a obrazovku a čaká na príchod obsluhy. Je tak maximálne ekologický a úsporný!

Rýchle nasadenie spodnej nite 
Stačí iba vložiť plnú cievku a naviesť niť do vodiča. A môžete vyšívať ďalej.

Nezávislé cievkovanie 
Cievky môžete navíjať aj počas vyšívania.

Mobilné aplikácie Artspira
Hrať sa a kresliť výšivky v mobile alebo tablete môžete pomocou novej aplikácie -  Artspira . Aplikácia je tiež obrovským zdrojom výšiviek - prináša stovky vzorov zadarmo na poslanie do stroja.

Mobilné aplikácie My Stitch Monitor
Sledujte na mobile v akom stave je výšivka, či sa nepretrhla niť alebo stroj nepotrebuje vymeniť farbu hornej nite. Stroj máte pod kontrolou aj vo vedľajšej miestnosti.

Prenos vzorov z PC bezdrôtovo
Pomocou programu  Design Database Transfer  môžete z počítača prenášať vzory po Wi-Fi. To isté ide aj zo softvéru  PE Design 11 .

Záruka 5 rokov.

Máme na predajni k dispozícii predvádzací model - môžete si ho prísť prezrieť a vyskúšať, aký je báječný :)

Na stiahnutie:

Prehľad vyšívacích vzorov v pamäti stroja

Prehľad DISNEY vzorov v pamäti stroja

U nás dostanete maximálnu podporu!
Pozrite sa na  portál pre našich zákazníkov:  http://vysivani.nej-sici-stroje.cz

Brother Stellaire - veľkorysá vyšívacia plocha Vyšívacie vzory Brother Stellaire
Vyšívacia plocha stroja  je zväčšená na  24 x 36 cm. V základnej výbave potom nájdete 2 rámčeky veľkostí 24 x 36 cm a 13 x 18 cm. Máte k dispozícii celkom  889 vyšívacích vzorov  – z toho  101 Disney  vzorov a  26 druhov abecedy  v pamäti stroja.
Brother Stellaire - navliekač nite nahrávanie vzorov cez USB-flash disk
Stroj má  dokonalý navliekač nite do ihly. Už nikdy nebudete potrebovať okuliare. Navliekač oceníte obzvlášť pri vyšívaní, kedy navliekate každých pár minút. Prenos vzorov  do stroja môžete vykonať cez USB flash disk alebo pomocou bezdrôtovo Wi-fi. Buď priamo z programu PE Design 11 alebo pomocou programu  Free design database transfer  pre Windows a samozrejme z mobilu

Rýchla a jednoduchá obsluha

Je naozaj jednoduché naučiť sa tento vyšívací stroj ovládať - všetko prebieha cez  dotykový displej  a na displeji si môžete tiež zobraziť krátke animácie, ktoré vás naučia ako navliecť hornú aj spodnú niť a ďalšie užitočné funkcie.

Brother Stellaire - rotačný chapač Brother Stellaire jednoduché navíjanie cievok
Stroj má  rotačný chapač  - cievku nasadzujete jednoducho zhora, stroj sa krásne čistí a je tichý. Navíjanie cievok je záležitosť okamihu . Niť dvakrát omotáte okolo cievky a zaseknete pod cievku, kde sa chytí a oreže!
Už nikdy sa vám pri cievkovaní niť nevymotá. Navyše môžete cievkovať aj počas vyšívania!
Brother Stellaire- ovládanie tlačidlami Brother Stellaire veľký LCD Display
Všetko ovládate pomocou tlačidiel na tele stroja. Automatický odstrih nite, pozíciu pätky, začiatok vyšívania. Obrovský 10 palcový LCD display  vám dovolí pohodlne a jednoducho vyberať, skladať a pozicovať výšivky, meniť farby aj tvoriť vlastné výšivky.
Brother Stellaire - silné LED osvetlenie Brother Innov-is Stellaire - LED pätka
Miešanie farieb  - Color Shuffling - ponúkne farebné varianty výšivky vo vybranej farebnej schéme. Tvoria vlastné vzory -  Obrázok stačí odfotiť mobilom a poslať do stroja alebo ho v mobile vybrať z úložiska
Brother Stellaire - silné LED osvetlenie Brother Innov-is Stellaire - LED pätka
Vyšívacia plocha je osvetlená siedmimi silnými  LED svetlami  s nastavením intenzity LED pätka pre presné pozíciovanie výšiviek  - s touto pätkou môžete zosadiť výšivky s presnosťou na milimeter
Dizajn Database Transfer Artspira
Posielanie výšiviek z počítača bezdrôtovo pomocou programu  Design Database Transfer Artspira  - nová mobilná aplikácia pre jednoduché kreslenie výšiviek v mobile, ktorá zároveň pridáva stovky vzorov z online databázy
My Stitch Monitor Couching
Majte stroj neustále pod kontrolou s aplikáciou  My Stitch Monitor . Ukazuje stav výšivky, hlási nutnú výmenu nite alebo pretrhnutú niť.  Couching  - s týmto strojom môžete našívať priadzu na látku priamo v móde vyšívania. V pamäti novo 40 vzorov a špeciálna abeceda určená na couching.

Najdôležitejšie parametre:

 • iba vyšívací stroj (nie je zároveň šijací)
 • veľká vyšívacia plocha 24 x 36 cm
 • rýchlosť vyšívania je 1050 stehov/min.
 • 889 vyšívacích vzorov v pamäti stroja
 • 26 druhov písma priamo v stroji - z toho  3 s českými znakmi
 • veľká farebná dotyková obrazovka
 • v základnom vybavení stroja sú dva rámčeky: 24 x 36 cm a 13 x 18 cm so skenovacími značkami
 • v základnej výbave vyšívacia LED pätka
 • v základnej výbave je sada na couching - našívanie priadze
 • 2 USB porty pre pripojenie USB flash disk a myši
 • Wi-fi pripojenie
 • 7-bodové osvetlenie pracovnej plochy
 • zabudovaný plne automatický navliekač nite - navlečte stlačením tlačidla
 • intuitívne ovládanie pomocou tlačidiel na dotykovej obrazovke
 • úsporný režim Eco (automaticky prepne prístroj do režimu spánku pre úsporu energie)
 • 5 rokov záruka

Príslušenstvo pri stroji:

 • Vyšívacia LED pätka  (na stroji)
 • Súprava ihiel 130/705 H vyšívacia 75/11
 • Pätka na couching (Y) - na našívanie priadze
 • Vodič nití pre couching
 • navliekač priadze
 • 10 ks cievok spodnej nite
 • vyšívací rámček 240 x 360 mm so skenovacími značkami EF95S
 • vyšívací rámček 130 x 180 mm so skenovacími značkami EF75S
 • Páraček
 • Nožnice
 • Krytka na vyšívanie
 • Čistiaci štetec
 • Skrutkovače
 • Prítlačné tanieriky (malý, stredný, veľký a úzky)
 • 2 x sieťka na cievky
 • Vertikálny kolík na niť
 • Stylus - dotykové pero
 • taštička na príslušenstvo
 • 1 ks vyšívacia spodná niť 1000 m
 • stabilizačný podkladový materiál (3ks 28 x 100 cm)
 • Kábel
 • český návod na obsluhu, farebná brožúra vzorov

Unikátna základná sada vyšívacích nití:
pripravili a zostavili sme pre vás unikátnu sadu viskózových vyšívacích nití 30 najpoužívanejších farieb. S touto farebničkou už vyšijete čokoľvek v nádherných - lesklých a úžasných farbách. Pokiaľ si túto  základnú sadu  objednáte s týmto vyšívacím strojom, dostanete ju so zľavou  300Kč .

 

Dokúpiteľné príslušenstvo:

 • rámček 2 x 6 cm
 • rámček 10 x 10 cm
 • rámček 13 x 18 cm
 • rámček 26 x 16 cm
 • EF74S rámček 10 x 10 cm quilt so skenovacími značkami
 • EF97S rámček 24 x 24 cm quilt so skenovacími značkami
 • bordúrový rám 10 x 30 cm
 • magnetické rámy 13 x 18 cm, 18 x 30 cm
 • rozširujúci stojan na 10 nití

 

Porovnanie vyšívacích a šijacích strojov Brother

 BROTHER F540EBROTHER F580BROTHER NV870BROTHER NV880EBROTHER NV2700BROTHER
V3 LE
BROTHER
V5 LE
BROTHER
XE2
BROTHER
XJ1
BROTHER
XP3
Max. vyšívacia plocha13 x 18 cm13 x 18 cm16 x 26 cm16 x 26 cm16 x 26 cm20 x 30 cm20 x 30 cm24x 36 cm24x 36 cm40,8 x 27,2 cm
Šijacie a vyšívacievyšívaciekombináciavyšívacievyšívaciekombináciavyšívaciekombináciavyšívaciekombináciakombinácia
Výšivok v stroji1931931382582582272278897271554
Rámčeky v základe1233222225
Počet USB portov1111122222
Farebný LCD displejÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Ovládanie po slovenskyÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNieNieNieNieNie
Fonty písma13 (z toho  3 so slovenčinou )13 (z toho  3 so slovenčinou )1113 (z toho  3 so slovenčinou )13 (z toho 3  s slovenčina u)171726 (z toho  3 so slovenčinou )2526 (z toho  3 so slovenčinou )
Wi-fi bezdrôtové pripojenieÁnoÁnoNieÁnoÁnoNieNieÁnoÁnoÁno
Zväčšenie vyšívacej plochy (na dokúpenie)13x30 cm (3-pozíciový rámček)13x30 cm (3-pozíciový rámček)--------
 
Počet šijacích stehov-241--290-652-727844
Počet pätiek v príslušenstve11711161921416
Automatický navliekač hornej niteKomfortnéKomfortnéKomfortnéKomfortnéKomfortnéPlne automatickýPlne automatickýPlne automatickýPlne automatickýPlne automatický
Automatický odstrih hornej a spodnej niteÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Nastaviteľný prítlak pätky-Áno--Áno-Áno-ÁnoÁno
Automatický prítlak pätky ICAPS-Nie-