Parný mangeľ HP Ironnette 103

  • EAN: 8594185620136
  • Katalógové číslo: HP Ironnette 103
  • Výrobca: Holek Production

Parný mangeľ HP Ironnette 103

Mandl s dvoma voľnými ramenami, šírkou valca 103 cm a piatimi pevne nastaviteľnými teplotnými režimy. Systém naparovanie (6 režimov, objem zásobníka vody 1,9 l) a plynulo voliteľná rýchlosť otáčania valca umožňujú dokonalý výsledok žehlenia. Príkon 3,3 kW

Popis:

Hlavné prednosti mangľa

    Jednoduchá inštalácia

Pre prevádzku mangľa Vám stačí klasická elektrická sieť 220-240V / 50 Hz.

Uvedenie mangľa do prevádzky je veľmi jednoduché. Stačí iba mangeľ vybaliť, zdvihnúť valec do pracovnej polohy, doplniť vodu do zásobníka, zapojiť do siete a zapnúť. (Dbajte bezpečnostných pokynov v priloženom návode na obsluhu). Po zapnutí mangľa sa valec zdvihne. Odstráňte ochranný papierový obal valca a mangeľ je pripravený.

    Jednoduchá obsluha:

Mandl zapnete hlavným vypínačom na ovládacom paneli. Ľavými tlačidlami zvolíte žehliacej program a, ak chcete žehliť s naparovaním, zapnete pravými tlačidlami naparovanie. Akonáhle mangeľ dosiahne požadovanú teplotu (cca. 3-5 minút podľa zvoleného programu), kontrolky, ktoré doteraz blikali, začnout svietiť neprerušovane a Vy môžete začať mandlovat.

Žehlenú bielizeň položíte na stolík pred valcom a vsuniete medzi valec a žehliacu plochu, aby ho po zošliapnutí valec zachytil. Ďalej budete bielizeň iba pridržiavať na okrajoch tak, aby sa posúvalo rovnomerne na oboch stranách.

    Päť žehliacich programov:

Teplotu mangľa si jednoducho nastavíte podľa druhu žehleného bielizne: Ľan Bavlna Vlna Hodváb Syntetika

    Plynule nastaviteľná rýchlosť otáčania valca:

Rýchlosť otáčania valca ľahko ovplyvníte rôznou intenzitou zošliapnutí pedálu.

    naparovanie:

Pre dokonalé žehlenie môžete využiť naparovanie, ktoré postarajú efektívne prevlhčenie žehleného bielizne. Tento program môžete využívať pri žehlení v programe vlna, bavlna a ľan, a to v režime s parou buď iba pri zošliapnutom pedáli alebo permanentným naparovanie, bez toho by bol pedál zošliapnutý - toho využijete v prípade, že chce iba bielizeň, napríklad Váš vlnený sveter, ošetriť - prevlhčiť parou, bez valec bielizeň stlačil).

Pre naparovanie môžete voliť 3 stupne intenzity. Zabezpečíte tak dostatočné a rovnomerné zvlhčenie bielizne.

Pre naparovanie môžete používať vodu destilovanú, v prípade používania našej kazety s granulátom proti usadzovaniu vodného kameňa (pozri príslušenstvo) aj vodu z vodovodu.

    Jednoducho môžete žehliť aj zložitejšie bielizeň:

Vďaka dvom voľným ramenám môžete na mangľa ľahko vyžehliť aj zložitejšie kusy bielizne, ako sú košele, blúzky, sukne a iné.

    Video návod Vám urýchli osvojenie si správnych grifov:

Jednoduchú obsluhu a návod na žehlenie rôznych druhov bielizne si môžete prezrieť na videu a rýchlo si tak osvojiť správne mandľovanie.

    Jednoduchá manipulácia a skladovanie nenáročné na priestor:

Mandl pri skladovaní nezaberie viac miesta než obyčajná stoličky, a preto je možné mangeľ používať a skladovať aj tam, kde nie je miesta nadbytok. Po ukončení žehlenia iba stačí valec sklopiť a mangeľ na zabudovaných kolieskach posunúť tam, kde bude uskladnený.

    Prípadný výpadok elektrickej energie prádlu neublíži:

Žehlenú bielizeň nespálite ani pri výpadku elektrickej energie, keď by prádlo zostalo uväznených pod valcom pritlačenou na horúcu žehliacu plochu. V takom prípade použijete páku na pravej strane mangľa, ktorú valec jednoducho zdvihnete a bielizeň tak uvoľníte. Po obnovení dodávky elektrickej energie potom páku vrátite do pôvodnej polohy tak, že súčasne sa zošliapnutím pedálu páku zatiahnete do prednej polohy.

    Šetrný k životnému prostrediu:

Pomer príkonu a výkonu predčí klasické žehličky. Vďaka veľkej žehliacej ploche žehlíte rýchlo a efektívne, najmä veľké rovné kusy bielizne.

Ak prestanete žehliť po dobu dlhšiu ako 8 minút, je vyhrievanie mangľa automaticky odpojené a nedochádza k zbytočnej spotrebe elektrickej energie.

Mandl Ironnette 85 vyrábaný v našej spoločnosti je kvalitný a obľúbený výrobok určený ako pre použitie v domácnosti, tak aj v menších prevádzkach, kde jeho službu ocenia najmä malé hotelíky a penzióny, materské škôlky, fitka alebo sauny či maséri, ale aj menšie čistiarne a práčovne . Mandl sa proste hodí všade tam, kde je potreba vyžehliť hromady bielizne, či sa už jedná o rovné uteráky, posteľná bielizeň či obrusy, ale aj o ostatné bežné bielizeň. To všetko v najvyššej kvalite, vrátane kvalitného naparení a s podstatnou úsporou času aj elektrickej energie.

A žehliť môžete aj v sede, aby Vás nohy ani chrbát neboleli.

parametre

Šírka valca
    103 cm
Rozmery v pracovnej polohe
    112 cm x 40 cm x 105 cm
rýchlosť žehlenie
    2.40 - 6.80 ot./min.
Prítlačná sila valca
    600 N
Pracovná výška
    90 cm
sieťové napätie
    220 - 230 V / 50 Hz
Objem zásobníka vody
    1.9 l
Príkon max.
    3.3 kW
hmotnosť
    55 kg
Rozmery v zloženom stave
    112 cm x 40 cm x 105 cm
priemer valca
    16 cm