Parný žehliaci systém TEXI SMART S + B

  • Katalógové číslo: TEXI SMART S + B
  • Výrobca: TEXI

Parný žehliaci systém TEXI SMART S+B

Žehliaca doska s automatickým vyvíjačom pary a žehličkou, skladacia, rozmer 120 x 45 cm. Súčasťou je rukávnik, žehlička, odkladacia plocha. Dokonale premyslená kombinácia parnej žehličky, vyvíjača pary a aktívneho žehliaceho stola.

Popis

Žehliaci systém TEXI SMART S+B - jediný systém, kde nenájdete plasty a je profesionálny. Vďaka nerezu má systém predĺženú životnosť.

Dokonale premyslená kombinácia parnej žehličky, automatického vyvíjača pary a aktívneho žehliaceho stola. Vďaka jednoduchému systému systému sa ľahko a rýchlo rozložia a uložia medzi skrine, alebo pod posteľ, alebo stôl.
Pomocou ručnej páky zospodu stola je možné optimálne nastaviť výšku žehliacej dosky podľa potreby. Už vás nebude bolieť chrbát. Tlak pary 3-4 bary a konštantná para až 120 g/min. umožňuje dosiahnutie profesionálnych výsledkov.
Pomocou tlačidla priamo na žehličke je možné zvoliť jednorazovú dávku pary či konštantný prívod pary. Možnosť ľahkého viacvrstvového žehlenia a žehlenia silných materiálov šetrí čas aj energiu. Tým, že suchá para preniká aj silnými materiálmi je možné žehliť iba z jednej strany (pr. jeansy).

 

Aktívny žehliaci stôl s odsávaním a ofukom

Funkcia odsávania zaistí optimálny prestup pary žehleným odevom a zabraňuje tvorbe kondenzátu. Zároveň bráni kĺzaniu odevu po doske, žehlený materiál dokonale priľne k poťahu. Funkcia ofuku vytvorí vzduchový vankúš a zaistí tak ľahké vyžehlenie tvarovaných častí odevov (napr. prsný záševok). Optimálne pre žehlenie volánikov, kašmírových svetrov a pod., ktoré si tak zachovajú svoj tvar a taktiež zabraňuje prežehľovaniu švov.
Funkcia pre nastavenie zapnutia a vypnutia ventilátora v prípade, že prestanete žehliť. Jedinečný systém oneskoreného zapnutia, vypnutia. Sami si môžete nastaviť, za ako dlho po odložení, žehličky ventilátor vypne, alebo či zopne po začiatku naparovania. Integrovaný ventilátor sa vďaka automatickému spínaču spustí vždy pri použití pary. Žehliaca doska o rozmere 120 x 45 cm umožňuje ľahké žehlenie aj väčších kusov bielizne. Predná časť dosky je tvarovo konštruovaná pre pohodlné žehlenie košieľ a blúzok. Súčasťou je zabudovaný rukávnik na žehlenie rukávov tričiek, nohavíc atď.

 

Jedinečná labyrintová žehliaca plocha

Patentovaná žehliaca plocha pre maximálne výsledky pri optimálnej starostlivosti o bielizeň. Para je veľmi rýchlo rozdeľovaná na prednú časť žehliacej plochy pomocou malých kanálov. Špeciálna labyrintová technika zaistí, že para je dokonale prehriata a zabráni prskaniu vody na žehlený materiál. Vďaka sústredeniu parných trysiek v prednej časti žehliacej plochy dôjde k prepareniu materiálu, zmäkčenie vlákna a zadná časť žehličky ľahko materiál vysuší a tlakom narovná. Parný film zaisťuje jemné, ale efektívne kĺzanie žehličky po povrchu bielizne. Pre ľahké žehlenie chúlostivých materiálov si môžete dokúpiť odnímateľným teflónovým návlekom. ten zaistí zníženie teploty plochy pri využití maximálneho množstva pary. Teflón tiež zabráni vytvoreniu lesku na materiáli a zabráni spáleniu vlákna, umožňuje žehlenie potlačí a dekorácií na odeve bez žehlenia naruby.

 

Ďalšie funkcie parného žehliaceho systému TEXI SMART S + B

Automatický parný vyvíjač pozvoľne dočerpáva vodu tak, aby ste mohli neustále žehliť podľa vašich potrieb. Do vyvíjača pary sa odporúča používať voda z vodovodu, pokiaľ ale budete pracovať intenzívnejšie, zmäkčená voda predĺži cykly čistenia. Parný vyvíjač je z nerezu a objem kotla je 2 lit., má bezpečnostný ventil, bezpečnostný termostat a kontrolu doplnenia vody za pomoci signálu a kontrolky. Žehliaci systém ďalej obsahuje plochu na odloženie žehličky, držiak na zavesenie kábla žehličky, ktorý zabráni predreniu parnej hadice a káblu o hranu stola. Súčasťou je aj rukávnik a elektroparná žehlička so špeciálnou labyrintovou technikou s príkonom 800 W.
Vysoko tepelne odolný poťah so spodnou zmäkčenou vrstvou, ktorá zabráni pretlačeniu materiálu na konštrukciu. Vďaka tomu môžete perfektne rozžehliť aj švy.

Napájanie 230 V, príkon parného vyvíjača 1300 W, váha 26 kg. Celý stôl je kompletný v nereze, čo maximálne predlžuje životnosť zariadenia. Žiadne plasty ako u iných predražených značiek. Aj keď zalejete, nič sa nedeje, nerezový systém garantuje, že zariadenie nebude poškodené, nebude hrdzavieť a plasty sa nebudú za niekoľko mesiacov krútiť a tmavnúť.

 

Pozor, môžete používať obyčajnú vodu z vodovodu. Neutrácajte zbytočne za nezmyselné čistiace cartridge, ktoré z vás ťahajú len peniaze. Kotol sa jednoducho raz za čas vyčistí a vypustí spodnou skrutkou. Ako pri profesionálnych žehličkách.

Záruka 2 roky a slovenský návod.

K doske môžete dokúpiť špeciálnu  Parnú kefu TEXI SMART S+B BRUSH