Zľava 5%

Šijací stroj JANOME MEMORY CRAFT 9480 QCP XXL

 • EAN: 4933621711450
 • Katalógové číslo: JANOME MEMORY CRAFT 9480 QCP
 • Výrobca: Janome
Výrobca

Šijací stroj JANOME MEMORY CRAFT 9480 QCP XXL

Elektronický šijací stroj Janome Memory Craft 9480 QCP, 1052 programov + program na tvorbu stehov Stitch Composer s najdlhším ramenom na trhu, dvojitý zdvih pätky, šírka stehu 9 mm a AcuFeed ™ Flex zabudovaný systém horného podávania.

 

Popis

Šijací stroj  Janome MC 9480 QCP  je šijací, vyšívací a quiltovací stroj, ktorý ponúka 1052 programov, ale to nie je všetko, súčasťou je program na tvorbu vlastných stehov Stitch Composer, kde si sami môžete upraviť, alebo vytvoriť vlastné stehy, taktiež tu nájdete nový systém horného podávania AcuFeed™ Flex System. Janome MC 9480 QCP je najmodernejší šijací, vyšívací a quiltovací stroj na ktorý ste sa všetci tešili. Janome MC 9480 QCP je veľký robustný stroj s predĺženým voľným ramenom s dĺžkou medzi ramenom a ihlou až 28cm, ktorý je určený najmä na quilting a patchwork. Obrovskou prednosťou je AcuFeed™ Flex System horné podávanie na pätke. V prípade, že šijete len rovné šitie a potrebujete mať perfektný rovný steh, stačí na jeden klik vymeniť stehovú dosku tak, že ihla pichá do malého otvoru, tzn., nemá tendenciu uhýbať. Môžete preto šiť silnejšie materiály s perfektným preväzovaním. Ďalšou výhodou je veľký pedál, ktorý má priestor na uskladnenie prívodnej šnúry. 10 LED lámp vám osvetlí celú plochu. Navliekač s niťou a plnou automatikou, stačí stlačiť tlačidlo a stroj sa sám navlečie.

Úplnou novinkou predstavenou na stroji MC 9480 QCP je pätka ASR Jedná sa o riešenie určené špeciálne pre quiltovanie. Pätka pracuje v spojení so senzorovým systémom, ktorý detekuje pohyb látky a prispôsobuje mu chod stroja: jeho rýchlosť, hustotu a šírku stehu, pričom dbá na to, aby bola vždy zachovaná najvyššia presnosť.

 

Šijacie stroje Janome majú špeciálne rotačné chapače, ktoré umožňujú šírku stehu až do  9mm . Základné šijacie stroje s kovovým CB chapačom technicky zvládajú len do 5mm. Stredná trieda šijacích strojov s rotačným chapačom je do šírky stehu 7mm. Janome však ponúka šírku cik-caku až 9mm a to pri modeloch radu  Skyline S5 ,  Skyline S7 ,  MC8200QCP ,  MC8900QCP ,  MC9480QCP , a šijacie a vyšívacie stroje MC9900,  MC14000 ,  MC . To je to, čo technicky odlišuje značku Janome od ostatných. Čo tým získate? Vďaka cik-caku o šírke 9mm, máte širšie podávacie zúbky, takže materiál je do stroja lepšie podávaný vďaka väčšej ploche záberu a nedochádza k preklzu materiálu voči pätke.

Samozrejme, že okrasné stehy, ktoré využívajú cik-cak, sú pri šírke 9mm krajšie a viac reprezentatívne.

Na priloženom obrázku sami môžete vidieť, aký je zásadný rozdiel medzi šírkami stehov 5, 7 a 9mm.

1052 šijacích programov:  stehy základné, elastické (strečové), overlockové, plastické, quiltovacie, vyšívanie monogramov - písmen. Navyše v cene program na tvorbu stehov.

Stitch Composer:  Neobmedzený počet stehov, môžete byť kreatívne.

Automatický odstrih nite  - je to automatický systém umiestnený na cievkovom puzdre, ktorý zaistí odstrihnutie spodnej nite po došití (nezamieňať sa stacionárnym orezovým nožom, ktorý je niekedy vydávaný za niečo výnimočné). Túto funkciu ponúkajú stroje v najvyšších triedach.

Predĺžený priestor ramena  je  najdlhší  na našom trhu. Žiadna značka ani švajčiarska vám neponúkne takto dlhé rameno (zosilnená oceľovou doskou pre absolútnu torznú tuhosť, ktorú oceníte v okamihu šitia silných látok), ktoré zaistí lepšiu manipuláciu s materiálom, môžete quiltovať väčšie projekty atď. Bežné stroje s dĺžkou ramena, čo je max. 19cm, proti týmto vyzerajú ako hračky. Prosíme, uvedomte si, že dĺžka ramena robí stroj strojom. Pýtajte sa predajcov, ktorí vám ponúkajú drahé stroje na dĺžku ramena.

Horizontálny rotačný chapač poslednej generácie , zväčšená veľkosť pre šírku cikcaku až 9mm, patent Janome, zabraňuje vyskočeniu a zaseknutiu nite. Nastavenie  91 pozícií  ihly je tiež nadštandard, ktorý inde nenájdete.

Šírka cikcaku  až  9mm  to je jednoducho nádherné využitie designov. Skúste si vyskúšať ušiť rovnaký ozdobný steh na 5mm, 7mm a na 9mm cikcaku. Nebudete chcieť už žiadny iný stroj než čo s najširšou šíri. Zväčšené chapače pri strojoch Janome zaručia absolútnu šírku cikcaku 9mm, o čom sa strojom s CB kovovými chapačmi môže nechať len zdať. Tu je technicky možné použiť polovičnú šírku stehu.

Všetky dôležité ovládacie prvky ako je polohovanie ihly, odstrih, štart stop, spätkovanie, rýchlosť stroja atď.

Voľné rameno  na šitie rukávov a nohavíc a jedinečný patentovaný systém  ONE STEP  na výmenu stehovej dosky pri šití ťažkých materiálov. Žiadne skrutkovanie, stačí len stlačiť, doska vyskočí a ľahko ju vymeníte.

Veľkoplošné podávacie zúbky SFS-Super:  podávací systém - sedemnásobne delený podávač so špeciálne tvarovanými zubami Vám zaistí ľahký začiatok šitia a plynulé podávanie všetkých druhov látok, pravidelný steh a šírku cikcaku až 9mm.

Janome blokový podávač SFS - technológia priemyselných strojov -  Superior Plus Feed System™ SFS a SFS+

Janome má na rozdiel od konkurenčných strojov viacnásobné podávače.
Tento systém pohybuje podávačom tak, aby podávač bol s materiálom čo najdlhšie v rovnobežnej pozícii, tým je materiál podávaný pohodlnejšie, rovnomerne a dokáže šiť ako silné, tak jemné materiály:

AcuFeed™ Flex System  -  nový systém  horného podávania pri pätke robí tento stroj jedinečným na našom trhu. Možno používať dokonca široké, úzke, zipsové pätky na horné podávanie. Janome je jediná firma s týmto systémom podávania a možnosťou využívania rôznych typov pätiek horného podávania.

Kolenná páka  umožňujúca zdvih pätky nôh. Vďaka tomu môžete mať obe ruky neustále na materiáli a lepšie s ním manipulovať. Toto je štandardné príslušenstvo u priemyselných strojov, ale Janom vie, aké je to dôležité aj pre vaše projekty.

Rýchlosť šitia je až  1060 stehov/min , čo je najviac vo svojej triede.

Profesionálny držiak  veľkých kónov nití až o návinu  5000m , znížite tým náklady a môžete používať až  2 nite naraz , je možné dokúpiť. Ľahko sa pripevní na stroj.

Veľký pedál  zaistí presné ovládanie rýchlosti stroja.

Na stroji nájdete ovládací prvok na zapojenie tzv. odstrihového pedála. Ľahkým stlačením pedálu odstrihnete niť presne v okamihu, keď vy potrebujete a ruky máte stále na materiáli.

Luxusné osvetlenie  pracovnej plochy,  10 LED  lámp po celej dĺžke ramena zaistí maximálny prehľad o šitom materiáli. Výsuvná silná LED lampa zaručí perfektné osvetlenie.

Stroj umožňuje vytváranie vlastných kombinácií stehov, plynulú reguláciu šírky stehu až do 9 mm, či naprogramovanie plynulej zmeny šírky stehu od najširšieho počiatku k najužšiemu okraju či naopak a to s rôznymi uhlami zužovania či rozširovania stehu, tzv. tapering.

Okrem dotykového panelu môžete využívať ovládacie koliesko na rýchlu navigáciu.

Luxusný navliekač nití - plná automatika, jedným stlačením tlačidla systém navlečie váš stroj a môžete šiť.

 

Vlastnosti šijacieho stroja Janome MC 9480 QCP:

 • 1052 šijacích programov: stehy základné, elastické (strečové), overlockové, plastické, quiltovacie, vyšívanie monogramov - písmen
 • Ďalšie programy si môžete vytvoriť pomocou programu Stitch Composer
 • USB port pre vkladanie nových programov a stehov
 • Najdlhšie voľné rameno vo svojej triede, pracovná plocha je až 280 (dĺžka) x 120 (výška) mm
 • Vzdialenosť medzi ihlou a ramenom je 28 cm, čo je ideálne pre quilting
 • AcuFeed™ Flex System  - nový systém  horného podávania pri pätke robí tento stroj jedinečným na našom trhu
 • Inovatívny quiltovací systém ASR
 • Automatický odstrih nite s možnosťou automatického uloženia do pamäte
 • Veľký pedál stroja
 • LCD veľký podsvietený displej, ktorý informuje o aktuálnom nastavení stroja (šírka, dĺžka, typ stehu, pätka, atď.)
 • Vyšívanie monogramov - fonty, môžete vyšívať písmená a čísla na oblečení pre vaše deti, idú vyšívať iba prednastavené vzory
 • Predlžovanie vzoriek uložených v pamäti
 • Elektronický spúšťač s možnosťou „krokovania“ po jednotlivom stehu
 • Zrkadlové prevrátenie vzoriek uložených v pamäti
 • Jednoduchá voľba stehov pomocou tlačidiel, stačí zvoliť číslo stehu a môžete ihneď šiť
 • 10 násobné silné LED osvetlenie + výsuvné LED osvetlenie
 • Automatické nastavenie dĺžky a šírky stehu s možnosťou dodatočného nastavenia
 • Nastavenie pozície ihly pri rovnom stehu pre ľahké prešívanie a všívanie zipsov
 • Celokovová robustná konštrukcia tela stroja vrátane mechaniky zaručuje veľmi tichý chod stroja a dlhú životnosť, vnútorná konštrukcia je v kvalite priemyselných šijacích strojov vrátane kvalitného chapača
 • Automatická senzorová gombíková dierka (11 druhov vrátane konfekčných), dierka sa ušije úplne automaticky a presne na rozmer gombíka, pre ktorý je určená
 • Plynulá regulácia dĺžky max. 5 mm
 • Plynulá regulácia šírky stehu 9 mm
 • Pamäťová banka
 • Stehová doska One-Touch - rýchla výmena
 • Automatická regulácia prítlaku pätky zaistí perfektné prešitie aj silných ohybov materiálu
 • Druhý samostatný motorček na navíjanie spodnej nite
 • Automatická spojka pre rýchle a ľahké navíjanie cievky spodnej nite
 • Voľba polohy ihly pri zastavení - stroj môže automaticky zastavovať nielen s ihlou hore, ale aj s ihlou dole
 • Tlačidlo Štart/Stop slúži na šitie bez pedálu - stroj sa rozbehne a zastaví iba stlačením tlačidla
 • Elektronický ručný spúšťač umožní jemnú reguláciu rýchlosti šitia a stabilitu sily vpichu ihly
 • Programovateľné automatické zapošitie na začiatku aj konci švu - ryglovanie
 • Špeciálny program pre látanie
 • Extra vysoký zdvih pätky pre pohodlné vkladanie aj vysokých vrstiev látky
 • Nastavenie pozície ihly vrátane pozície nastavenia vľavo alebo vpravo pre ľahké šitie zipsov
 • SFS-Super podávací systém - sedemnásobne delený podávač so špeciálne tvarovanými zubami Vám zaistí ľahký začiatok šitia a plynulé podávanie všetkých druhov látok, napríklad až 10 vrstiev jeansoviny
 • Dlhé voľné rameno 28cm na šitie rukávov a nohavíc
 • Rýchlosť šitia 1060 stehov/min (rovné šitie)
 • Možnosť programovania postupnosti typu stehov idúcich za sebou
 • Automatické vytiahnutie spodnej nite pomocou tlačidla pre polohu ihly
 • Horizontálny magnetický rotačný chapač professional Janome je veľmi stabilný a tichý a vďaka patentovanej konštrukcii nedochádza k zaseknutiu chapača alebo vyskočeniu
 • Priehľadný kryt chapača umožňuje dokonalý prehľad o množstve spodnej nite na cievke, kedykoľvek počas šitia
 • Konštrukcia chapača umožňuje jednoduchú výmenu cievky spodnej nite
 • Kvalitné osvetlenie pracovnej plochy 10 svetlami
 • Kolenná páka s možnosťou nastavenia umožňuje zdvih pätky a nezaťažuje ruky
 • Praktická schránka na príslušenstvo
 • Dostatočne dlhé voľné rameno
 • Šitie dvojihlou na ozdobné šitie a skracovanie tričiek
 • Plnoautomatický navliekač hornej nite prevlečie niť uškom ihly behom okamihu - stačí vám iba jeden stisk
 • Rýchloupínací systém výmeny šijacích pätiek Matic - pätku vymeníte behom okamihu a bez skrutkovania
 • Praktický orez nite na bočnom kryte stroja
 • Dva priestory na ukladanie príslušenstva
 • Možnosť našívania flitrov, perál, ozdobné stehy, bohaté príslušenstvo
 • Ovládanie podávača pre voľný posuv látky pri quiltovaní, vyšívaní a prišívaní gombíkov
 • Prídavný veľký stolík na rozšírenie pracovnej plochy 62x42cm
 • Nožný spúšťač so zasúvacím káblom
 • Český podrobný návod samozrejmosťou
 • Výkon motorku je 70W - Janome je výrobcom robotov v Japonsku. Motorky, ktoré sú používané na našich strojoch, vychádzajú z koncepcie Janome Robotics. Vďaka kvalitnému prevodovaniu skutočný krútiaci moment zodpovedá motorčekom o sile 2 násobku, takže 70W je vlastne 140W. Prešitie viacerých vrstiev materiálu nie je žiadny problém. Pritom je tu zásadná úspora el. energie.

 

Štandardné príslušenstvo stroja Janome MC 9480 QCP:

 • Pätka na našívanie zipsov E
 • Pätka pre overlockový steh M
 • Pätka základná A
 • Pätky quiltovacia tanierová, otvorená a výmenná s pružinou QV
 • Pätka pre aplikácie F2
 • Pätka pre slepý steh G
 • Pätka obrubovacia D
 • Pätka saténová F
 • Pätka s vodičom 1/4 - O
 • Pätka na našívanie gombíkov T
 • Pätka quiltovacia PDH
 • Pätka quiltovacia uzavretá QC
 • Pätka quiltovacia otvorená QO
 • Pätka - tanierik na voľné quiltovanie QV
 • Pätka kráčajúca duálna
 • Pätka pre automatickú gombíkovú dierku R
 • Stabilizačná doštička pre gombík. dierku
 • 2 špeciálne stehové dosky na rovné šitie
 • Stylus (ovládač) na dotykový displej
 • Súprava ihiel vrátane dvojihly
 • Cievky (4ks)
 • Skrutkovač, páraček
 • Prídavný vertikálny niťový kolík
 • Malý držiak cievky (2ks)
 • Veľký držiak cievky (2ks)
 • Vodič, vodič na stehovú dosku
 • Karta stehov s úchytom, držiak karty
 • Štetec pre odstránenie nečistôt
 • Box pre príslušenstvo
 • Kolenná páka
 • Prídavný stolík na rozšírenie pracovnej plochy
 • Pedál štandard + odstrih nite

 

Parametre

Abeceda počet fontov 4
Automatické zapošitie Áno
Automatický navliekač nite Áno
Displej Farebný LCD
Dvojitý zdvih pätky Áno
Elektronický pulzný vpich ihly -
Kolenný zdvih pätky Áno
Manuálny orez nite -
Mechanizmus podávania 7stupňový / SFS+ / Horný
Nastavenie polohy hore/dole Áno
Overlockové stehy Áno
Počet druhov gombíkových dierok 11
Počet pamätí -
Počet polôh ihiel -
Regulácia dĺžky stehuDo 5 mm
Regulácia šírky stehuDo 9 mm
Rozširujúci stolík Áno
Šitie pomocou 2 ihly Áno
Stranové podávanie -
Tapering - zúženie stehov do uhla -
Tlačidlo Štart/Stop Áno
Typ chápača Rotačné
Typ krytu Pevný plastový
Typ pedála Elektronický s odstrihom
Voľné rameno Áno
Vzdialenosť medzi ihlou a frémou (cm) 28
Zabudované horné podávanie Áno
Zosilnené predĺžené rameno Áno
Zrkadlenie Áno
Typ ihiel 130/705H
Rozmer balenia HxVxŠ (cm)39 x 46 x 68
Váha stroja (kg) 13,3
Záruka (roky) 5
Zameranie ***** HD
Automatické predlžovanie stehov -
Automatický elektronický zdvih pätky -
Automatický odstrih hornej a spodnej nite Áno
Dvojitý držiak nití -
Elektronická regulácia rýchlosti šitia Áno
Help Centre - poradca šitia s animáciou -
Kombinácia stehov Áno
Maximálna rýchlosť šitia (stehy/min) 1060
Nastavenie napätia hornej nite Automat
Opakovanie motívu Áno
Ovládanie stroja Elektronické
Počet kombinácií vzorov v pamäti -
Počet pätiek 21
Počet programov 1052
Regulácia prítlaku pätky Automat + Manuál 9stupňový
Robustné celokovové vnútro -
Senzor pretrhu nite Áno
Snap-on rýchle upínanie pätky Áno
Systém rýchlej výmeny stehovej dosky Áno
Tlačidlo priamej voľby Áno
Tvorba vlastného motívu/stehu Áno
Typ gombíkovej dierky Automat
Typ osvetlenia 10bodové LED
Voľné quiltovanie -
Vypnutie podávača - látanie, quilt Áno
WiFi -
Zabudovaný navíjač spodnej nite Áno
Naspäť -
Počet USB portov1 USB-A
Príkon (W) 55
Rozmer stroja HxVxŠ (cm)24 x 32 x 52
Váha stroja v kartóne (kg) 20,7