JANOME MEMORY CRAFT 9450 QCP

 • EAN: 4933621709334
 • Katalógové číslo: JANOME MEMORY CRAFT 9450 QCP
 • Výrobca: Janome
Výrobca

JANOME MEMORY CRAFT 9450 QCP 

Elektronický šijací stroj, 763 programov + program na tvorbu stehov Stitch Composer s najdlhším ramenom na trhu, dvojitý zdvih pätky, šírka stehu 9 mm a AcuFeed ™ Flex zabudovaný systém horného podávania.

Popis

Kopou značky Janome Nielen ušetríte, ale este si predplatíte istotu. Pri inych značkách si za predĺžená záruku musím platiť, inak po skončení záruky 2 rokov, alebo 3 rokov bude hradiť nemalé ciastka. Ak budeme predpokladať, že cena hodinového servisu práce ai naďalej každoročne porastie, ušetríte ďalších 100%.

 

Šijací stroj Janome MC 9450 QCPje šijacie, vyšívacie a quiltovacie stroj, ktorý ponúka 763 programov, ale to nie je všetko, súčasťou je program na tvorbu vlastných stehov Stitch Composer, kde si sami môžete upraviť, alebo vytvoriť vlastné stehy, tiež tu nájdete nový systém horného podávania AcuFeed ™ Flex System . Janome MC 9450 QCP je najmodernejšia šijacie, vyšívacie a quiltovací stroj na ktorý ste sa všetci tešili. Janome MC 9450 QCP je veľký robustný stroj s predĺženým voľným ramenom s dĺžkou medzi ramenom a ihlou až 28cm, ktorý je určený najmä pre quilting a patchwork. Obrovskou prednosťou je AcuFeed ™ Flex System horné podávanie u pätky. V prípade, že šijete len rovné šitie a potrebujete mať perfektný rovný steh, stačí na jeden klik vymeniť stehovú dosku tak, že ihla pichá do malého otvoru, tzn., Nemá tendenciu uhýbať. Môžete preto šiť silnejšie materiály s perfektným preväzovaním.Ďalšou výhodou je veľký pedál, ktorý má priestor na uskladnenie prívodnej šnúry. 10 LED lámp vám osvetlí celú plochu. Navliekač s niťou a plnou automatikou, stačí stlačiť tlačidlo a stroj sa sám navlečie.

Šijací stroj Janome MC 9450 QCP je novšia verzia šijacieho stroja Janome MC 9400 QCP. Oproti staršiemu modelu ponúka dvojitý zdvih pätky a má 21 pätiek v základnej výbave.

 

Šijacie stroje Janome majú špeciálne rotačné chapača, ktoré umožňujú šírke stehu až do 9mm . Základné šijacie stroje s kovovým CB chapačom technicky zvládajú len do 5mm. Stredná trieda šijacích strojov s rotačným chapačom je do šírky stehu 7mm. Janome však ponúka šírke cik-caku až 9mm a to u modelov rady Skyline S5 , Skyline S7 , MC8200QCP , MC8900QCP , MC9450QCP , a šijacie a vyšívacie stroje MC9900, MC14000 , MC15000 . To je to, čo technicky odlišuje značku Janome od ostatných. Čo tým získate? Vďaka cik-caku o šírke 9mm, máte širšie podávacie zúbky, takže materiál je do stroja lepšie podával vďaka väčšej ploche záberu a nedochádza k preklzu materiálu voči pätke.

Samozrejme, že okrasné stehy, ktoré využívajú cik-cak, sú pri šírke 9mm krajšia a viac reprezentatívne.

Na priloženom obrázku sami môžete vidieť, aký je zásadný rozdiel medzi šírkami stehov 5, 7 a 9mm.

763 šijacích programov: stehy základné, elastické (strečové), overlockové, plastické, quiltovacie, vyšívanie monogramov - písmen. Navyše v cene program pre tvorbu stehov.

Stitch Composer: Neobmedzený počet stehov, môžete byť kreatívny.

 

Automatický odstrih nite - je to automatický systém umiestnený na cievkovom puzdre, ktorý zaistí odstrihnutie spodnej nite po došití (nezamieňať so stacionárnym orezovým nožom, ktorý je niekedy vydávaný za niečo výnimočné). Túto funkciu ponúka stroje v najvyšších triedach.

Predĺžený priestor ramena je najdlhšia na našom trhu. Žiadna značka ani švajčiarska vám neponúkne takto dlhé rameno (zosilnená oceľovou platňou pre absolútnu torznú tuhosť, ktorú oceníte v okamžiku šití hrubých látok), ktoré zabezpečia lepšiu manipuláciu s materiálom, môžete quiltovat väčšie projekty atď. Bežné stroje s dĺžkou ramena, čo je max. 19cm, proti týmto vyzerajú ako hračky. Prosíme, uvedomte si, že dĺžka ramena robí stroj strojom. Pýtajte sa predajcov, ktorí vám ponúkajú drahé stroje na dĺžku ramena.

Horizontálny rotačný chapač poslednej generácie , zväčšená veľkosť pre šírku cikcak až 9mm, patent Janome, zabraňuje vyskočeniu a zaseknutiu nite. Nastavenie 91 pozícií ihly je tiež nadštandard, ktorý inde nenájdete.

Šírka cikcak9mm to je proste nádherné využitie dizajnov. Skúste si vyskúšať ušiť rovnaký ozdobný steh na 5mm, 7mm a na 9mm cikcak. Nebudete chcieť už žiadny iný stroj než čo s najširšou šíri. Zväčšené chapača pri strojoch Janome zaručí absolútnu šírke cikcak 9mm, o čom sa strojom s CB kovovými chapačom môže nechať len zdať. Tu je technicky možné použiť polovičné šírke stehu.

 

Všetky dôležité ovládacie prvky ako je polohovanie ihly, odstrih, štart stop, zpátkování, rýchlosť stroja atď.

Voľné rameno pre šitie prstencovú a nohavíc a jedinečný patentovaný systém ONE STEP pre výmenu stehovej dosky pri šití ťažkých materiálov. Žiadne skrutkovanie, stačí len stlačiť, doska vyskočí a ľahko ju vymeníte.

 

Veľkoplošné podávacie zúbky SFS-Super: podávací systém - sedemnásobne delený podávač so špeciálne tvarovanými zubami Vám zabezpečí jednoduchý začiatok šitia a plynulé podávanie všetkých druhov látok, pravidelný steh a šírke cikcak až 9mm.

Janome blokový podávač SFS - technológia priemyselných strojov - Superior Plus Feed System ™ SFS a SFS +

Janome má na Rozdiel od konkurenčných strojov viacnásobné podávače.
Tento systém pohybuje podávačom tak, aby podávač bol s materiálom čo Najdlhšia v rovnobežnej pozíciám, tím je materiál pohodlnejší, rovnomerne a dokáže sieť silné ai jemné materiály:
 

AcuFeed ™ Flex System - nový systém horného podávania u pätky robí tento stroj jedinečným na našom trhu. Možno používať dokonca široké, úzke, zipsové pätky pre horné podávanie. Janome je jediná firma s týmto systémom podávania a možnosťou využívania rôznych typov pätiek horného podávania.

 

Kolenný páka umožňujúca zdvih pätky nôh. Vďaka tomu môžete mať obe ruky neustále na materiáli a lepšie s ním manipulovať. Toto je štandardné príslušenstvo u priemyselných strojov, ale Janome vie, ako je to dôležité aj pre vaše projekty.

Rýchlosť šitia je až 1060 stehov / min , čo je najviac vo svojej triede.

 

Profesionálny držiak veľkých koňov niťou až o návine 5000m , znížite tým náklady a môžete používať až 2 nite naraz , možno dokúpiť. Ľahko sa pripevní na stroj.

Veľký pedál zaistí presné ovládanie rýchlosti stroja.

 

Na stroji nájdete ovládací prvok pre zapojenie tzv. Odstřihového pedálu. Ľahkým stlačením pedálu odstrihnete niť presne v okamihu, keď vy potrebujete a ruky máte stále na materiáli.

Luxusné osvetlenie pracovnej plochy, 10 LED lámp po celej dĺžke ramena zabezpečí maximálny prehľad o šitom materiáli. Výsuvná silná LED lampa zaručí perfektné osvetlenie.

 

Stroj umožňuje vytváranie vlastných kombinácií stehov, plynulú reguláciu šírky stehu až do 9 mm, či naprogramovanie plynulej zmeny šírky stehu od najširšieho počiatku k najužšiemu okraju či naopak a to s rôznymi uhlami zužovanie či rozširovanie stehu, tzv. Tapering.

Okrem dotykového panelu môžete využívať ovládacie koliesko pre rýchlu navigáciu.

 

Luxusné navliekač nití - plná automatika, jedným stlačením tlačidla systém navlečie váš stroj a môžete šiť.

 

Vlastnosti šijacieho stroja Janome MC 9450 QCP:

 • 763 šijacích programov: stehy základné, elastické (strečové), overlockové, plastické, quiltovacie, vyšívanie monogramov - písmen
 • Ďalšie programy si môžete vytvoriť pomocou programu Stitch Composer
 • USB port pre vkladanie nových programov a stehov
 • Najdlhšia voľné rameno vo svojej triede, pracovná plocha je až 280 (dĺžka) x120 (výška) mm
 • Vzdialenosť medzi ihlou a ramenom je 28 cm, čo je ideálne pre quilting
 • AcuFeed ™ Flex System - nový systém horné podávanie u patky robí tento stroj jedinečným na našom trhu
 • Automatický odstrih niti s možnosťou automatického uloženia do pamäte
 • Veľký pedál stroje
 • LCD veľký podsvietený displej, ktorý informuje o aktuálnom nastavení stroja (šírka, dĺžka, typ stehu, pätka, atď.)
 • Vyšívanie monogramov - fonty, môžete vyšívať písmená a čísla na oblečenie pre vaše deti, idú vyšívať iba prednastavené vzory
 • Predlžovanie vzoriek uložených v pamäti
 • Elektronický spúšťač s možnosťou "krokovania" po jednotlivom stehu
 • Zrkadlové prevrátenie vzoriek uložených v pamäti
 • Jednoduchá voľba stehov pomocou tlačidiel, stačí zvoliť číslo stehu a môžete ihneď šiť
 • 10 násobné silné LED osvetlenie + výsuvné LED osvetlenie
 • Automatické nastavenie dĺžky a šírky stehu s možnosťou dodatočného nastavenia
 • Nastavenie pozície ihly pri rovnom stehu pre jednoduché prešívanie a vyšívanie zipsu
 • Celokovová robustná konštrukcia tela stroja vrátane mechaniky zaručuje veľmi tichý chod stroja a dlhú životnosť, vnútorná konštrukcia je v kvalite priemyselných šijacích strojov vrátane kvalitného chápača
 • Automatická senzorová gombíková dierka (14 druhov vrátane konfekčných), dierka sa ušije úplne automaticky a presne na rozmer gombíka, pre ktorý je určená
 • Plynulá regulácia dĺžky max. 5 mm
 • Plynulá regulácia šírky stehu 9 mm
 • Pamäťová banka
 • Stehová doska One-Touch - rýchla výmena
 • Automatická regulácia prítlaku pätky zabezpečí perfektné prešitie aj silných ohybov materiálu
 • Druhý samostatný motorček pre navíjanie spodnej nite
 • Automatická spojka pre rýchle a jednoduché navíjanie cievky spodnej nite
 • Voľba polohy ihly pri zastavení - stroj môže automaticky zastavovať nielen s ihlou hore, ale aj s ihlou dole
 • Tlačidlo Štart / Stop slúži pre šitie bez pedálu - stroj sa rozbehne a zastaví len stlačením tlačidla
 • Elektronický ručný spúšťač umožní jemnú reguláciu rýchlosti šitia a stabilitu sily vpichu ihly
 • Programovateľné automatické zapošitie na začiatku i konci švu - ryglovanie
 • Špeciálny program pre plátanie
 • Extra vysoký zdvih pätky pre pohodlné vkladanie aj vysokých vrstiev látky
 • Nastavenie pozície ihly vrátane pozície nastavenia vľavo alebo vpravo pre jednoduché šitie zipsov
 • SFS-Super podávací systém - sedemnásobne delený podávač so špeciálne tvarovanými zubami Vám zabezpečí jednoduchý začiatok šitia a plynulé podávanie všetkých druhov látok, napríklad až 10 vrstiev jeansoviny
 • Dlhé voľné rameno 28cm pre šitie rukávov a nohavíc
 • Rýchlosť šitia 1060 stehov / min (rovné šitie)
 • Možnosť programovania postupnosti typu stehov idúcich za sebou
 • Automatické vytiahnutie spodnej nite pomocou tlačidla pre polohu ihly
 • Horizontálny magnetický rotačný chápač professional Janome je veľmi stabilný a tichý a vďaka patentovanej konštrukcii nedochádza k zaseknutiu chapača alebo vyskočeniu
 • Priehľadný kryt chapača umožňuje dokonalý prehľad o množstve spodnej nite na cievke, kedykoľvek počas šitia
 • Konštrukcia chápača umožňuje jednoduchú výmenu cievky spodnej nite
 • Kvalitné osvetlenie pracovnej plochy 10 svetlami
 • Kolenný páka s možnosťou nastavenia umožňuje zdvih pätky a nezaťažuje ruky
 • Praktická schránka na príslušenstvo
 • Dostatočne dlhé voľné rameno
 • Šitie dvojihlou pre ozdobné šitie a skracovanie tričiek
 • Plnoautomatický navliekač hornej nite prevlečie niť uškom ihly behom okamihu - stačí vám len jedno stlačenie
 • Rýchloupínací systém výmeny šijacích pätiek Matic - pätku vymeníte behom okamihu a bez skrutkovania
 • Praktický orez nite na bočnom kryte stroja
 • Dva priestory pre ukladanie príslušenstva
 • Možnosť našívanie flitrov, perál, ozdobné stehy, bohaté príslušenstvo
 • Ovládanie podávača pre voľný posuv látky pri quiltovaní, vyšívanie a prišívanie gombíkov
 • Prídavný veľký stolík pre rozšírenie pracovnej plochy 62x42cm
 • Nožný spúšťač so zasúvacím káblom
 • Český podrobný návod samozrejmosťou
 • Výkon motora je 70W - Janome je výrobcom robotov v Japonsku. Motory, ktore ŠÚ používané našimi strojmi, vychádzajú z Koncepcie Janome Robotics. Vďaka kvalitnej prevodovku skutočný krútiaci moment odpovedia motor o sile 2-násobku, čiže 70W je vlastne 140W. Přešitím viac vrstiev materiálu nie je žiadny problém. Pritom je tu zásadný úspora el. energie.

 

Štandardné príslušenstvo stroja Janome MC 9450 QCP:

 • Pätka k našívanie zipsov E
 • Pätka pre overlockový steh M
 • Patka základnej A
 • Pätky quiltovacia, otvorená a výmenná s pružinou QV
 • Pätka pre aplikácie F2
 • Patka pre slepý steh G
 • Patka obrubovací D
 • Patka saténová F
 • Pätka s vodičom 1/4 - O
 • Patka pre našívanie gombíkov T
 • Patka quiltovací PDH
 • Patka quiltovací uzavretá QC
 • Patka quiltovací otvorená QO
 • Pätka - tanierik na voľné quiltovanie QV
 • Patka kráčajúca duálny
 • Patka pre automatickú gombíkovú dierku R
 • Stabilizačný doštička pre gombíkových. dierku
 • 2 špeciálne stehovej dosky na rovné šitie
   

 • Stylus (ovládač) na dotykový displej
 • Sada ihiel vrátane dvojihly
 • Cievky (4ks)
 • Skrutkovač, parátko
 • Prídavný vertikálny niťový kolík
 • Malý držiak cievky (2ks)
 • Veľký držiak cievky (2ks)
 • Vodič, vodič na stehovú dosku
 • Karta stehov s úchytom, držiak karty
 • Štetček pre odstránenie nečistôt
 • Box pre príslušenstvo
 • kolenný páka
 • Prídavný stolík pre rozšírenie pracovnej plochy
 • Pedál štandard + odstrih nite

 

Vlastnosti

Abeceda počet fontov4
Automatický navliekač hornej niteAno
Dvojitý zdvih pätkyAno
Kolenní zdvih patkyAno
Maximálna rýchlosť šitia (stehy/min)1060
Nastavenie polohy hore/doleAno
Overlockové stehyAno
Počet druhov gombíkových dierokAutomat - 14
Počet programov763
Príkon (W)55
Regulácia šírky stehuDo 9 mm
Rozmer stroja HxVxŠ (cm)24x32x52
Senzor přetrhu nitěAno
Snap-on rýchle upínanie pätkyAno
Tvorba vlastního motivu/stehuAno
Typ displejaBarevný LCD
Typ ihiel130/705H
Typ osvetlenia10bodové LED
Váha stroja (kg)13,3
Vypnutie podávača - štopkanie, quiltAno
Zabudované horní podáváníAno
Zameranie***** HD
Zesílené prodloužené ramenoAno
Regulácia prítlaku pätkyAutomat + Manuál 9stupňový
Voľné ramenoAno
ASS - systém rychlé výměny stehové deskyAno
Automatický odstrih hornej a spodnej niteAno
Elektronická regulácia otáčok (šitie bez pedálu)Ano
Kombinace stehůAno
Nastavenie napätia hornej niteAutomat
Opakování motivuAno
Ovládanie strojaElektronické
Počet pätiek21
Počet USB portů1
Regulácia dĺžky stehuDo 5 mm
Rozmer balenia HxVxŠ (cm)39x46x68
Rozširujúci stolíkAno
Šitie pomocou 2ihlyAno
Tlačítko přímé volbyAno
Typ chapačaRotační
Typ gombíkovej dierkyAutomat
Typ krytuPevný plastový
Typ pedáluElektronický s odstřihem
Váha stroja v kartóne (kg)20,7
Vzdialenosť medzi ihlou a frémou (cm)28
Zabudovaný navíjač spodnej niteAno
Záruka (roky)5
ZrcadleníAno
Mechanizmus podávania7stupňový / SFS+ / Horní
Automatické zapošitieAno

 

 

Porovnanie elektronických šijacích strojov Janome:

 607 TXLDC 6100DC 7100DM 7200MC 6600MC 8900 QCPMC 9450 QCP
počet stehov225100100380278929763
abecedaánonienieáno2 typy3 typy3 typy
typ chápadlarotačnérotačnérotačnérotačnérotačnérotačnérotačné
Extra veľká pracovná plocha vpravo od ihly17 cm17 cm17 cm17 cm22,5 cm28 cm28 cm
Robustná konštrukcia a väčšia sila strojeánoánoánoánoánoánoáno
voľné ramenoánoánoánoáno-ánoáno
Automatická gombíková dierka7 typov7 typov6 typov12 typov7 typov7 typov14 typov
horné podávanie----ánoánoáno
Automatický odstrih niteánoánoánoánoánoánoáno
Pedál s funkciou ovládania odstrihu nite-----ánoáno
Maximálna šírka stehu7 mm7 mm7 mm7 mm7 mm9 mm9 mm
Možnosť vyšívania monogramováno--ánoánoánoáno
kolenný páka--áno-ánoánoáno
Možnosť regulácie prítlaku pätkyánoánoánoánoánoautomatickyautomaticky
LED osvetlenieánoánoánoáno-áno10x LED
Prídavný stolík v ceneánoánoánoánoánoánoáno
Obal proti prachupevný krytpevný krytpevný krytpevný krytmäkký obalmäkký obalmäkký obal
Počet pätiek v cene stroja877791521